kwin - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
gl: Efectos de escritorio

en: Author: %1
    License: %2
gl: Autor: %1
    Licenza: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
gl: Amosar ou agochar o vídeo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
gl: Configurar…

en: This module lets you configure desktop effects.
gl: Este módulo permítelle configurar os efectos de escritorio.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
gl: Consello: para descubrir ou configurar como activar un efecto, consulte as opcións do efecto.

en: Configure Filter
gl: Configurar o filtro

en: Exclude unsupported effects
gl: Excluír os efectos incompatíbeis

en: Exclude internal effects
gl: Excluír os efectos internos

en: Get New Desktop Effects...
gl: Obter novos efectos de escritorio…
