kwin_effects - en to gl translation catalogue (180 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
gl: Forza do desenfoque:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
gl: Pouca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
gl: Moita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
gl: Forza do ruído:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para seleccionar unha posición para a selección de cor.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

en: Show Desktop Grid
gl: Amosar a grade do escritorio

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
gl: Cume

en: Top-Right
gl: Superior dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
gl: Dereita

en: Bottom-Right
gl: Fondo dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
gl: Fondo

en: Bottom-Left
gl: Fondo esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
gl: Esquerda

en: Top-Left
gl: Superior esquerda

en: Center
gl: Centro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
gl: Paxinador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
gl: Personalizado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
gl: Nú&mero de filas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
gl: &Aliñamento do nome do escritorio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
gl: Amosar os botóns para alterar o número de escritorios virtuais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
gl: Modo de disposición de &grade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
gl: Proximidade

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
gl: Ningunha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
gl: Disposición de xanelas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
gl: Activación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
gl: Forza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
gl: Brillo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
gl: Docas e paneis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
gl: Escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
gl: Manter sobre as xanelas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
gl: Grupo por xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
gl: Xanelas a pantalla completa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
gl: Duración:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
gl: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
gl:  milisegundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
gl: Animación de apertura de xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
gl: Beira de rotación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
gl: Ángulo de rotación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
gl: Distancia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
gl: Animación de peche de xanela

en: Toggle Invert Effect
gl: Conmutar o efecto de inversión

en: Toggle Invert Effect on Window
gl: Conmutar o efecto de inversión na xanela

en: Invert Screen Colors
gl: Inverter as cores da pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
gl: Esvaer a negro (só pantallas de inicio a pantalla completa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
gl: Duración da animación:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
gl: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
gl: milisegundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
gl: Tamaño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
gl:  píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
gl: &Altura:

en: Toggle Mouse Click Effect
gl: Conmutar o efecto do clic co rato

[ctx: Left mouse button]
en: Left
gl: Esquerdo

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
gl: Central

[ctx: Right mouse button]
en: Right
gl: Dereito

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
gl: Configuración básica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
gl: Cor do botón esquerdo do rato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
gl: Cor do botón central do rato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
gl: Cor do botón dereito do rato:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
gl: Aneis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
gl: Anchura da liña:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
gl:  píxel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
gl:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
gl: Duración do anel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
gl: &Raio do anel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
gl: Cantidade de aneis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
gl: Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
gl: Amosar o texto:

en: Clear All Mouse Marks
gl: Limpar todas as marcas do rato

en: Clear Last Mouse Mark
gl: Limpar a última marca do rato

en: Clear Mouse Marks
gl: Limpar as marcas do rato

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
gl[0]:  píxel
gl[1]:  píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
gl: &Cor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
gl: Debuxa co rato mantendo premidas as teclas Maiús+Meta e movendo o rato.

[ctx: @label]
en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Toggle Overview
gl: Conmutar a vista xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
gl: Modo de disposición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
gl: Desenfocar o fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
gl: Ignorar as xanelas minimizadas:

en: Delete Virtual Desktop
gl: Eliminar o escritorio virtual

en: Add Virtual Desktop
gl: Engadir un escritorio virtual

en: No matching windows
gl: Ningunha xanela coincide

en: Drag Down To Close
gl: Arrastrar abaixo para pechar

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
gl: Pechar a xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
gl: Escala de apertura de xanela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
gl: Escala de peche de xanela:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
gl: A captura de pantalla gardouse en %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para seleccionar a xanela para capturar.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para crear unha captura de pantalla.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
gl: Duración da pintura

[ctx: @label]
en: Paint Amount
gl: Cantidade de pintura

[ctx: @label]
en: Current FPS
gl: FPS actuais

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
gl: FPS máximos

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
gl: Este efecto non é un banco de probas.

en: Toggle Show Paint
gl: Conmutar amosar o pintado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
gl: Separación entre escritorios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
gl: Deslizar o fondo de escritorio.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
gl: Conmutar a miniatura da xanela actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
gl: &Anchura máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
gl: E&spazamento:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
gl:  píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
gl: &Opacidade:

en: Toggle Tiles Editor
gl: Conmutar o editor de teselas

en: Padding:
gl: Recheo:

en: Load Layout...
gl: Cargar unha disposición…

en: Close
gl: Pechar

en: Split Horizontally
gl: Dividir horizontalmente

en: Split Vertically
gl: Dividir verticalmente

en: Add Floating Tile
gl: Engadir unha tesela flotante

en: Delete
gl: Eliminar

en: Track mouse
gl: Seguir o rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
gl: Disparar o efecto con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
gl: Atallo de teclado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
gl: Teclas modificadoras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
gl: Maiús

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
gl: Transparencia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
gl: Configuración xeral da translucidez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
gl: Xanelas emerxentes de listas despregábeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
gl: Opaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
gl: Diálogos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
gl: Transparente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
gl: Menús:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
gl: Xanelas en movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
gl: Xanelas inactivas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
gl: Definir a translucidez do menú de maneira independente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
gl: Menús despregábeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
gl: Menús emerxentes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
gl: Menús separados:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (só o escritorio actual)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (todos os escritorios)

en: Toggle Present Windows (Window class)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (clase da xanela)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
gl: Conmutar presentar as xanelas (clase de xanela no escritorio actual)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
gl: Ignorar as xanelas &minimizadas.

en: No Matches
gl: Non hai coincidencias

en: No Windows
gl: Non hai xanelas

en: Filter windows…
gl: Filtrar as xanelas…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
gl: Avanzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
gl: &Rixidez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
gl: A&rrastre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
gl: Factor de &movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
gl: Tremer ao &mover.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
gl: Tremer ao cambiar o &tamaño.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
gl: Activar o modo a&vanzado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
gl: &Balanceo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
gl: Menos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
gl: Máis

en: Move Zoomed Area to Left
gl: Mover á esquerda a área ampliada

en: Move Zoomed Area to Right
gl: Mover á dereita a área ampliada

en: Move Zoomed Area Upwards
gl: Subir a área ampliada

en: Move Zoomed Area Downwards
gl: Baixar a área ampliada

en: Move Mouse to Focus
gl: Mover o rato ao foco

en: Move Mouse to Center
gl: Mover o rato ao centro

en: Move Left
gl: Mover á esquerda

en: Move Right
gl: Mover á dereita

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
gl: Ao aumentar ou reducir cambiar a ampliación segundo este factor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
gl: Factor de aumento:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
gl: Activa o seguimento do lugar focalizado. Para isto fai falla que QAccessible estea activado por aplicación ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
gl: Activar o seguimento do foco.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
gl: Activa o seguimento do cursor de texto. Para isto fai falla que QAccessible estea activado por aplicación ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
gl: Activar o seguimento do cursor de texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
gl: Punteiro do rato:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
gl: A visibilidade do punteiro do rato.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
gl: Escala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
gl: Manter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
gl: Agochar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
gl: Seguir o movemento do rato.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
gl: Proporcional

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
gl: Centrado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
gl: Premido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
gl: Seguimento do rato:
