kcmkwinrules - en to gl translation catalogue (152 entries)

en: Copy of %1
gl: Copia de %1

en: Application settings for %1
gl: Configuración da aplicación para %1

en: Window settings for %1
gl: Configuración da xanela %1

en: Unimportant
gl: Sen importancia

en: Exact match
gl: Coincidencia exacta

en: Substring match
gl: Concordancia de subcadeas

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Apply initially
gl: Aplicar inicialmente

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
gl: A propiedade da xanela só se definirá co valor indicado despois de crear a xanela.
    Non afectará a ningún outro cambio.

en: Apply now
gl: Aplicar agora

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
gl: A propiedade da xanela definirase co valor indicado inmediatamente e non se verá afectada máis tarde
    (esta acción eliminarase despois).

en: Remember
gl: Lembrar

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
gl: O valor da propiedade da xanela lembrarase, e cada vez que se cree a xanela aplicarase o último valor que se lembre.

en: Do not affect
gl: Non afecta

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
gl: A propiedade da xanela non se verá afectada e polo tanto usarase a súa xestión predeterminada.
    Indicar isto impedirá que xurdan efecto opcións de xanelas máis xenéricas.

en: Force
gl: Forzar

en: The window property will be always forced to the given value.
gl: A propiedade da xanela forzarase sempre co valor indicado.

en: Force temporarily
gl: Forzar temporalmente

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
gl: A propiedade da xanela forzarase co valor indicado ata que se agoche
    (esta acción eliminarase tras agocharse a xanela).

en: Settings for %1
gl: Configuración para %1

en: New window settings
gl: Configuración da nova xanela

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
gl: Especificou a clase da xanela como sen importancia.
    Isto significa que posibelmente se aplicará a configuración a xanelas de todas as aplicacións. Se realmente quere crear un configuración xenérica, é recomendábel que polo menos limite os tipos de xanelas para evitar tipos especiais de xanelas.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
gl: Algunhas aplicacións definen a súa propia xeometría tras iniciar, sobredefinindo a súa configuración iniciar de tamaño e posición. Para forzar esta configuración, force tamén a propiedade «%1» a «Si».

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
gl: Os valores extremadamente baixos de opacidade poden dificultar a lexibilidade. No 0% a xanela vólvese invisíbel.

en: Description
gl: Descrición

en: Window matching
gl: Correspondencia de xanelas

en: Window class (application)
gl: Clase da xanela (aplicación)

en: Match whole window class
gl: Concordar a clase completa da xanela

en: Whole window class
gl: Clase completa da xanela

en: Window types
gl: Tipos de xanela

en: Window role
gl: Rol da xanela

en: Window title
gl: Título da xanela

en: Machine (hostname)
gl: Máquina (nome do servidor)

en: Window tag
gl: Etiqueta de xanela

en: Position
gl: Posición

en: Size & Position
gl: Tamaño e posición

en: Size
gl: Tamaño

en: Maximized horizontally
gl: Maximizar horizontalmente

en: Maximized vertically
gl: Maximizar verticalmente

en: Virtual desktop
gl: Escritorio virtual

en: Virtual desktops
gl: Escritorios virtuais

en: Activities
gl: Actividades

en: Screen
gl: Pantalla

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Minimized
gl: Minimizada

en: Initial placement
gl: Colocación inicial

en: Ignore requested geometry
gl: Ignorar a xeometría solicitada

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
gl: Algunhas aplicacións poden definir a súa propia xeometría, sobredefinindo as preferencias do xestor de xanelas. Definir esta propiedade sobredefine as súas solicitudes de colocación.<nl/><nl/>Isto afecta ao <interface>Tamaño</interface> e á <interface>Posición</interface> pero non aos estados de <interface>Maximizada</interface> ou de <interface>Pantalla completa</interface>.<nl/><nl/>Teña en conta que a posición pode usarse tamén para asociar a outra <interface>Pantalla</interface>.

en: Minimum Size
gl: Tamaño mínimo

en: Maximum Size
gl: Tamaño máximo

en: Obey geometry restrictions
gl: Obedecer as restricións xeométricas

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
gl: Algunhas aplicacións, como reprodutores de vídeo ou terminais, poden pedir a KWin restrinxir as súas proporcións ou só medrar en valores superiores ás dimensións dun carácter. Use esta propiedade para ignorar esas restricións e permitir a esas xanelas cambiar de tamaño de maneira arbitraria.<nl/><nl/>Isto pode resultar útil para xanelas que non caben na zona da pantalla cando se maximizan.

en: Keep above other windows
gl: Manter enriba doutras xanelas

en: Arrangement & Access
gl: Disposición e acceso

en: Keep below other windows
gl: Manter debaixo doutras xanelas

en: Skip taskbar
gl: Saltar a barra de tarefas

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
gl: Controla se a xanela aparece no xestor de tarefas.

en: Skip pager
gl: Saltar o paxinador

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
gl: Controla se a xanela aparece no xestor de escritorios virtuais.

en: Skip switcher
gl: Saltar o selector

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
gl: Controla se a xanela aparece na lista de xanelas de <shortcut>Alt+Tab</shortcut>.

en: Shortcut
gl: Atallo

en: No titlebar and frame
gl: Sen barra de título nin marco

en: Appearance & Fixes
gl: Aparencia e arranxos

en: Titlebar color scheme
gl: Esquema de cores da barra de título

en: Active opacity
gl: Activar a opacidade

en: Inactive opacity
gl: Desactivar a opacidade

en: Focus stealing prevention
gl: Evitar o roubo do foco.

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
gl: KWin intenta evitar que as xanelas que se abriron sen acción directa da persoa usuaria se alcen a si mesmas e tomen o foco mentres vostede está interactuando con outra xanela. Esta propiedade pode usarse para cambiar o nivel de protección contra o roubo do foco que se aplica a xanelas e aplicacións individuais.<nl/><nl/>Isto é o que lle pasará a unha xanela que se abra sen a súa acción directa en cada nivel de protección contra o roubo do foco:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Ningunha:</emphasis> a xanela alzarase e enfocarase.</item><item><emphasis strong='true'>Baixa:</emphasis> aplicarase a protección contra o roubo do foco, pero cando KWin considere que existe ambigüidade, a xanela alzarase e enfocarase.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> aplicarase a protección contra o roubo do foco, e cando KWin considere que existe ambigüidade, a xanela alzarase e enfocarase de todos os xeitos.</item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> a xanela só se alzará e enfocará se pertence á mesma aplicación que a xanela enfocada.</item><item><emphasis strong='true'>Extrema:</emphasis> a xanela nunca se alzará e enfocará.</item></list>

en: Focus protection
gl: Protección do foco.

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
gl: Esta propiedade controla o nivel de protección do foco da xanela activa. Úsase para sobredefinir a protección contra o roubo do foco que se aplica a novas canelas que se abren sen a súa acción directa.<nl/><nl/>Isto é o que sucede cando se abren novas xanelas sen a súa acción directa en cada nivel de protección contra o roubo do foco cando a xanela con esta propiedade aplicada está enfocada:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Ningunha:</emphasis> as xanelas acabadas de abrir sempre se alzan e enfocan.</item><item><emphasis strong='true'>Baixa:</emphasis> a protección contra o roubo do foco aplicarase ás xanelas acabadas de abrir, pero nas situacións que KWin considere ambiguas, a xanela alzarase e enfocarase.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> a protección contra o roubo do foco aplicarase a xanelas acabadas de abrir, pero cando KWin considere que existe ambigüidade, a xanela <emphasis>non</emphasis> se alzará e enfocará.</item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> as xanelas acabadas de abrir só se alzarán a si mesmas e se enfocarán se pertencen á aplicación xa enfocada.</item><item><emphasis strong='true'>Extrema:</emphasis> as xanelas acabadas de abrir nunca se alzan nin se enfocan a si mesmas.</item></list>

en: Accept focus
gl: Aceptar o foco

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
gl: Controla se a xanela se enfoca ao premela.

en: Ignore global shortcuts
gl: Ignorar os atallos globais

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
gl: Use esta propiedade para evitar que os atallos de teclado globais funcionen mentres a xanela está enfocada. Isto pode resultar útil en aplicacións como emuladores ou máquinas virtuais que xestionan elas mesmas algúns atallos idénticos.<nl/><nl/>Teña en conta que non poderá usar <shortcut>Alt+Tab</shortcut> para saír da xanela nin usar outros atallos globais como <shortcut>Alt+Espazo</shortcut> para activar KRunner.

en: Closeable
gl: Pechábel

en: Desktop file name
gl: Nome do ficheiro de escritorio

en: Block compositing
gl: Bloquear a composición

en: Layer
gl: Capa

en: Adaptive sync
gl: Sincronización adaptativa

en: Allow tearing
gl: Permitir rachado

en: Window class not available
gl: A clase de xanela non está dispoñíbel

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
gl: Esta aplicación non fornece unha clase para a xanela, así que KWin non pode usala para buscar coincidencias e aplicar ningunha regra. Se aínda así quere aplicarlle algunha regra, probe a buscar coincidencia con outras propiedades como o título da xanela.<nl/><nl/>Considere informar deste fallo ao equipo desenvolvedor da aplicación.

en: All window types
gl: Todos os tipos de xanela

en: Normal window
gl: Xanela normal

en: Dialog window
gl: Xanela de diálogo

en: Utility window
gl: Xanela de utilidade

en: Dock (panel)
gl: Acople (panel)

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Torn-off menu
gl: Menú separado

en: Splash screen
gl: Pantalla de benvida

en: Desktop
gl: Escritorio

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
gl: Barra de menú illada

en: On-screen display
gl: Visualización na pantalla

en: All desktops
gl: Todos os escritorios

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
gl: Facer que a xanela estea dispoñíbel en todos os escritorios

en: All activities
gl: Todas as actividades

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
gl: Facer que a xanela estea dispoñíbel en todas as actividades

en: Default
gl: Predeterminado

en: No placement
gl: Sen colocación

en: Minimal overlapping
gl: Sobreposición mínima

en: Maximized
gl: Maximizada

en: Centered
gl: Centrada

en: Random
gl: Aleatoria

en: In top-left corner
gl: Na esquina superior esquerda

en: Under mouse
gl: Debaixo do rato

en: On main window
gl: Sobre a xanela principal

en: None
gl: Ningunha

en: Low
gl: Baixa

en: High
gl: Alta

en: Extreme
gl: Extrema

en: Below
gl: Por baixo

en: Above
gl: Por riba

en: Notification
gl: Notificación

en: Popup
gl: Emerxente

en: Critical notification
gl: Notificación crítica

en: Overlay
gl: Revestimento

en: Unmanaged window
gl: Xanela non manexada

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
gl: Non foi posíbel detectar propiedades de xanela. KWin non manexa a xanela.

en: Select File
gl: Seleccionar un ficheiro

en: KWin Rules (*.kwinrule)
gl: Regras de KWin (*.kwinrule)

en: Add New…
gl: Engadir…

en: Import…
gl: Importar…

en: Cancel Export
gl: Cancelar a exportación

en: Export…
gl: Exportar…

en: No rules for specific windows are currently set
gl: Actualmente non hai regras definidas para xanelas concretas

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
gl: Prema <interface>Engadir…</interface> para engadilas.

en: Select the rules to export
gl: Seleccione as regras para exportar

en: Unselect All
gl: Anular a selección

en: Select All
gl: Seleccionalo todo

en: Save Rules
gl: Gardar as regras

en: Edit
gl: Editar

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Import Rules
gl: Importar regras

en: Export Rules
gl: Exportar as regras

en: None selected
gl: Non se seleccionou ningunha

en: All selected
gl: Seleccionáronse todas

en: %1 selected | %1 selected
gl[0]: %1 seleccionada
gl[1]: %1 seleccionadas

en: No window properties changed
gl: Non cambiou ningunha propiedade de xanela

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
gl: Prema o botón <interface>Engadir unha propiedade…</interface> embaixo para engadir algunhas propiedades de xanela ás que afectará a regra.

en: Add Property...
gl: Engadir unha propiedade…

en: Detect Window Properties
gl: Detectar as propiedades da xanela

en: Instantly
gl: Instantaneamente

en: After %1 second | After %1 seconds
gl[0]: Tras %1 segundo
gl[1]: Tras %1 segundos

en: Add property to the rule
gl: Engadir a propiedade á regra

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
gl: Non quedan propiedades que engadir.

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
gl: Ningunha propiedade coincide con «%1».

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: %1 %
gl: %1%

[ctx: (x, y) coordinates separator in size/position]
en: x
gl: ×
