kcmkwinscreenedges - en to he translation catalogue (20 entries)

en: No Action
he: ללא פעולה

en: Lock Screen
he: נעל מסך

en: Activity Manager
he: מנהל פעילויות

en: Application Launcher
he: משגר יישומים

en: %1 - All Desktops
he: %1 - כל שולחנות העבודה

en: %1 - Current Desktop
he: %1 - שולחן העבודה הנוכחי

en: %1 - Current Application
he: %1 - היישום הנוכחי

en: Toggle window switching
he: שינוי מחליף חלונות

en: Toggle alternative window switching
he: שינוי מחליף חלונות חילופי

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
he:  מהצד החיצוני של המסך

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
he: שינוי שולחן העבודה כאשר סמן העכבר מגיע אל קצה המסך

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
he: ה&חלפת שולחן עבודה בקצה:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
he: מנוטרל

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only When Moving Windows
he: רק בעת הזזת חלונות

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always Enabled
he: פעיל תמיד

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
he: משך הזמן הדרוש לדחיפת העכבר אל עבר הקצה בטרם הפעלת הפעולה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
he: השהיית ה&הפעלה:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ElectricBorderDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ElectricBorderCooldown)
en:  ms
he:  אלפיות שנייה

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
he: הזמן הדרוש לאחר הפעלת פעולה עד להפעלת הפעולה הבאה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
he: השהיית ההפעלה &מחדש:
