kwin_clients - en to he translation catalogue (17 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
he: פצפון

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
he: רגיל

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
he: גדול

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
he: גדול מאוד

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
he: ענק

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
he: ענק מאוד

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
he: גדול מדי

en: Button size:
he: גודל כפתור:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
he: חלון תצורה

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
he: &יישור הכותרת

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
he: שמאל

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
he: מרכז

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
he: ימין

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
he: בחר באפשרות זו, אם ברצונך שמסגרת החלון תצבע בצבע הכותרת, אחרת היא תצבע בצבע הרקע של החלון.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
he: מסגרת חלון צבעונית

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
he: בחר באפשרות זו, אם ברצונך שהכפתורים של החלון יהבהבו כאשר אתה מעביר את סמן העכבר מעליהם.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
he: הנפש כפתורים
