kcm_kwindesktop - en to he translation catalogue (19 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
he[0]: שולחן עבודה %1
he[1]: שולחן עבודה %1
he[2]: שולחן עבודה %1
he[3]: שולחן עבודה %1

en: There was an error connecting to the compositor.
he: אירעה שגיאה בהתחברות למנהל החלונאי.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
he: אירעה שגיאה בשמירת ההגדרות למנהל החלונאי.

en: There was an error requesting information from the compositor.
he: אירעה שגיאה בבקשת מידע מהמנהל החלונאי.

[ctx: @text:label Number of rows, label associated to a number input field]
en: Rows:
he: שורות:

[ctx: @action:button]
en: Add Desktop
he: הוספת שולחן עבודה

[ctx: @action:button]
en: Rename
he: שינוי שם

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
he: הסרה

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply new name
he: החלת השם החדש

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel rename
he: ביטול שינוי שם

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
he: שולחנות העבודה הווירטואליים השתנו מחוץ ליישום הגדרות זה. השמירה תדרוס את השינויים האלה.

en: Row %1
he: שורה %1

en: Options:
he: אפשרויות:

en: Navigation wraps around
he: ניווט חוזר להתחלה אחרי הסוף

en: Switch desktops independently for each screen
he: להחליף שולחנות עבודה עצמאית בכל מסך

en: Show animation when switching:
he: הצגת הנפשה במעבר:

en: Show on-screen display when switching:
he: הצגת תצוגה על המסך בעת מעבר:

en: %1 ms
he: %1 מ״ש

en: Show desktop layout indicators
he: הצגת מחווני פריסת שולחן העבודה
