kcmkwinrules - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Application settings for %1
hi: %1 के लिए अनुप्रयोग विन्यास

en: Window settings for %1
hi: %1 के लिए विंडो विन्यास

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
hi: सेटिंग क्या अनुप्रयोग के सभी विंडो पर प्रभाव डालेगा

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hi: यह मदद यूटिलिटी सीधे ही बुलाया नहीं जा सकता.

en: Edit Window-Specific Settings
hi: विंडो-विशिष्ट विन्यास संपादित करें

en: Unimportant
hi: महत्वहीन

en: Exact Match
hi: सटीक जोड़ीदार

en: Substring Match
hi: सबस्ट्रिंग जोड़ीदार

en: Regular Expression
hi: नियमित (रेगुलर) एक्सप्रेशन.

en: Apply Initially
hi: आरंभ में लागू करें

en: Apply Now
hi: अभी लागू करें

en: Remember
hi: याद रखें

en: Do Not Affect
hi: प्रभावित नहीं करें

en: Force
hi: बाध्य करें

en: Force Temporarily
hi: अस्थायी रूप से बाध्य करें

en: Edit
hi: संपादन

en: Delete
hi: मिटाएँ

en: Settings for %1
hi: %1 हेतु विन्यास

en: Shortcut
hi: शॉर्टकट

en: Normal Window
hi: सामान्य विंडो

en: Dialog Window
hi: संवाद विंडो

en: Utility Window
hi: यूटिलिटी विंडो

en: Dock (panel)
hi: डाक करें (फलक)

en: Toolbar
hi: औज़ार पट्टी

en: Torn-Off Menu
hi: टॉर्न-ऑफ मेन्यू

en: Splash Screen
hi: स्प्लैश स्क्रीन

en: Desktop
hi: डेस्कटॉप

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
hi: अलग-थलग मेनू-पट्टी

en: All Desktops
hi: सभी डेस्कटॉप

en: Default
hi: डिफ़ॉल्ट

en: No Placement
hi: कोई स्थल नहीं

en: Centered
hi: केंद्रित

en: Random
hi: बेतरतीब

en: Under Mouse
hi: माउस के नीचे

en: On Main Window
hi: मुख्य विंडो पर

en: Low
hi: निम्न

en: Normal
hi: सामान्य

en: High
hi: उच्च

en: Extreme
hi: चरम
