kcmkwinrules - en to hne translation catalogue (39 entries)

en: Application settings for %1
hne: %1 बर अनुपरयोग सेटिंग

en: Window settings for %1
hne: %1 बर विंडो सेटिंग

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
hne: सेटिंग के अनुपरयोग के सब्बो विंडो मं प्रभाव डालही

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hne: ये मदद यूटिलिटी सीधे ही बलाही नइ जा सके.

en: Edit Window-Specific Settings
hne: विंडो-विसिस्ट सेटिंग संपादित करव

en: Unimportant
hne: महत्वहीन

en: Exact Match
hne: सटीक जोड़ीदार

en: Substring Match
hne: सबस्ट्रिंग जोड़ीदार

en: Regular Expression
hne: रेगुलर एक्सप्रेसन.

en: Apply Initially
hne: सुरू मं लगाव

en: Apply Now
hne: अभी लगाव

en: Remember
hne: याद रखव

en: Do Not Affect
hne: प्रभावित नइ करव

en: Force
hne: बाध्य करव

en: Force Temporarily
hne: अस्थायी रूप से बाध्य करव

en: Edit
hne: संपादन

en: Delete
hne: मेटाव

en: Settings for %1
hne: %1 बर सेटिंग

en: Shortcut
hne: सार्टकट

en: Normal Window
hne: सामान्य विंडो

en: Dialog Window
hne: गोठ विंडो

en: Utility Window
hne: यूटिलिटी विंडो

en: Dock (panel)
hne: डाक करव (फलक)

en: Toolbar
hne: औजार पट्टी

en: Torn-Off Menu
hne: टार्न-ओफ मेन्यू

en: Splash Screen
hne: स्प्लैस स्क्रीन

en: Desktop
hne: डेस्कटाप

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
hne: अलग-थलग मेनू-पट्टी

en: All Desktops
hne: सब्बो डेस्कटाप

en: Default
hne: डिफाल्ट

en: No Placement
hne: कोई प्लेसमेंट नइ

en: Centered
hne: बीचोंबीच

en: Random
hne: बेतरतीब

en: Under Mouse
hne: मुसुवा के नीचे

en: On Main Window
hne: मुख्य विंडो मं

en: Low
hne: कम

en: Normal
hne: सामान्य

en: High
hne: जादा

en: Extreme
hne: बहुत जादा
