desktop_kdebase - en to hsb translation catalogue (15 entries)

en: Application settings for %1
hsb: Pogramowe nastajenja za %1

en: Window settings for %1
hsb: Woknowe nastajenja %1

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
hsb: Hač so nastajenja na wšitke wokna aplikacije wuskutkuja.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hsb: Tutón pomocnik nima so direktnje zwołać.

en: Shortcut
hsb: Skrótšenka

en: Normal Window
hsb: Normalne wokno

en: Dialog Window
hsb: Dialogowe wokno

en: Utility Window
hsb:  Wokno za pomocnika

en: Dock (panel)
hsb: Panel

en: Toolbar
hsb: Nastrojowy pas

en: Torn-Off Menu
hsb: Wottorhnjeny meni

en: Splash Screen
hsb: Powitančko

en: Desktop
hsb: Dźěłowy powjerch

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
hsb: Samostatny menijowy pas

en: Default
hsb: Standard
