kwin - en to hsb translation catalogue (59 entries)

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
hsb: Trěbnej X-ekstensiji (XComposite a XDamage) njejstejitej k dispoziciji.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
hsb: Wokna

en: KDE window manager
hsb: KDE rjadowar woknow

en: Disable configuration options
hsb: Konfiguraciju znjemóžnić

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
hsb: KWin stabilnje njeběži.
    Zda so, zo je so něšto razow zasobu pójsnyło.
    Móžeće druhi woknowy rjadowar wubrać:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
hsb: kwin: Njemóžu wokna rjadować, běži druhi rjadowar? (Spytajće opciju --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
hsb: Narunam hižo startowany ICCCM2.0-wotpowědny rjadowar woknow.

en: Walk Through Windows
hsb: Z jedneho wokna k druhemu hić

en: Walk Through Windows (Reverse)
hsb: Z jedneho wokna k druhemu hić (dozady)

en: Walk Through Desktops
hsb: Z jednoho dźěłoweho powjercha k druhemu hić

en: Walk Through Desktops (Reverse)
hsb: Z jednoho dźěłoweho powjercha k druhemu hić (dozady)

en: Walk Through Desktop List
hsb: Lisćinu dźěłowych powjerchow přeńć

en: Walk Through Desktop List (Reverse)
hsb: Lisćinu dźěłowych powjerchow přeńć (dozady)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hsb: Chceće wokno bjez kromy pokazać.
    Bjez kromy njebudźe móžno ju z myšku zaso zwołać: Wužiwajće město toho meni z woknowymi operacijemi, kotryž dóstanjeće ze skrótšenku '%1'.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hsb: Chceće wokno w cyłowobrazowkowym modusu pokazać.
    Jeli aplikacija sama přešaltowanje do normalneho woknoweho  modusa njepodpěruje, njebudźe móžno jón z myšku zaso zwołać: Wužiwajće město toho meni z woknowymi operacijemi, kotryž dóstanjeće ze skrótšenku '%1'.

en: &Move
hsb: &Přesunyć

en: Keep &Above Others
hsb: Dźerž &nad druhimi

en: Keep &Below Others
hsb: Dźerž &pod druhimi

en: &Fullscreen
hsb: Přez &cyłu wobrazowku

en: Ma&ximize
hsb: Ma&ksimizować

en: Mi&nimize
hsb: &Minimizować

en: &Close
hsb: &Začinić

en: &All Desktops
hsb: &Wšitke dźěłowe powjerchi

en: Window Operations Menu
hsb: Meni za woknowe operacije

en: Close Window
hsb: Wokno začinić

en: Maximize Window
hsb: Wokno maksimalizować

en: Maximize Window Vertically
hsb: Wokno wertikalnje maksimalizować

en: Maximize Window Horizontally
hsb: Wokno horicontalnje maksimalizować

en: Minimize Window
hsb: Minimalizować

en: Shade Window
hsb: Sćin pod wokno kłasć

en: Move Window
hsb: Wokno suwać

en: Resize Window
hsb: Wulkosć wokna změnić

en: Raise Window
hsb: Wokno doprědka

en: Lower Window
hsb: Wokno dozady

en: Toggle Window Raise/Lower
hsb: Wokno doprědka/dozady

en: Make Window Fullscreen
hsb: Wokno přez cyłu wobrazowku

en: Keep Window Above Others
hsb: Wokno prědku dźeržeć

en: Keep Window Below Others
hsb: Wokno w pozadku dźeržeć

en: Activate Window Demanding Attention
hsb: Wokno, kiž sej to žada, aktiwizować

en: Setup Window Shortcut
hsb: Skrótšenku za wokno definować

en: Keep Window on All Desktops
hsb: Wokno na wšěch dźěłowych powjerchach

en: Window to Next Desktop
hsb: Wokno na přichodny dźěłowy powjerch

en: Window to Previous Desktop
hsb: Wokno na předchadny dźěłowy powjerch

en: Window One Desktop to the Right
hsb: Wokno wo dźěłowy powjerch naprawo

en: Window One Desktop to the Left
hsb: Wokno wo dźěłowy powjerch nalěwo

en: Window One Desktop Up
hsb: Wokno wo dźěłowy powjerch horje

en: Window One Desktop Down
hsb: Wokno wo dźěłowy powjerch dele

en: Window to Next Screen
hsb: Wokno na přichodnu wobrazowku

en: Switch to Next Screen
hsb: Na přichodnu wobrazowku hić

en: Kill Window
hsb: Wokno wottřělić

en: Suspend Compositing
hsb: Zestajenje zastajić

en: Activate Window (%1)
hsb: Wokno aktiwizować (%1)

en: Desktop %1
hsb: Dźěłowy powjerch %1

en: Switch to Next Desktop
hsb: Na přichodny dźěłowy powjerch hić

en: Switch to Previous Desktop
hsb: Na předchadny dźěłowy powjerch hić

en: Switch One Desktop to the Right
hsb: Na dźěłowy powjerch naprawo hić

en: Switch One Desktop to the Left
hsb: Na dźěłowy powjerch nalěwo hić

en: Switch One Desktop Up
hsb: Na wyši dźěłowy powjerch hić

en: Switch One Desktop Down
hsb: Na delni dźěłowy powjerch hić
