kwin - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
hu: Asztali effektusok

en: Author: %1
    License: %2
hu: Szerző: %1
    Licenc: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
hu: Videó megjelenítése/elrejtése

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
hu: Beállítás…

en: This module lets you configure desktop effects.
hu: Ebben a modulban állíthatja be az asztali effektusokat.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
hu: Tipp: egy effekt aktiválásának konfigurálásához nézze meg annak beállításait.

en: Configure Filter
hu: Szűrőbeállítás

en: Exclude unsupported effects
hu: Nem támogatott effektusok kizárása

en: Exclude internal effects
hu: Belső effektusok kizárása

en: Get New Desktop Effects...
hu: Új asztali effektusok letöltése…
