KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: There was an error connecting to the compositor.
hu: Hiba történt a kompozitorhoz csatlakozás során.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
hu: Hiba történt a kompozitor beállításainak mentése során.

en: There was an error requesting information from the compositor.
hu: Hiba történt a kompozitortól történi információlekérés során.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
hu: Ebben a modulban állíthatja be a virtuális asztalok számát, elrendezését és az azok közötti navigációt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
hu: Új név megerősítése

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
hu: A virtuális asztalok beállítását a modul hatáskörén kívül módosították. A mentés felül fogja írni ezeket a változtatásokat.

en: Row %1
hu: %1. sor

[ctx: @action:button]
en: Add
hu: Hozzáadás

en: 1 Row | %1 Rows
hu[0]: 1 sor
hu[1]: %1 sor

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Navigation wraps around
hu: Körkörös navigáció

en: Show animation when switching:
hu: Animáció váltáskor:

en: Show on-screen display when switching:
hu: Miniatűr megjelenítése váltáskor:

en: Show desktop layout indicators
hu: Asztalelrendezés-jelzők megjelenítése

en: Virtual Desktops
hu: Virtuális asztalok
