kwin - en to ia translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
ia: Effectos de scriptorio

en: Author: %1
    License: %2
ia: Autor: %1
    Licentia: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ia: Monstra/Cela Video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
ia: Configura...

en: This module lets you configure desktop effects.
ia: Iste modulo te permitte configurar effectos de scriptorio.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
ia: Suggestion: Pro discoperir o configurar como activar un effecto, tu guarda a le preferentias de effectos.

en: Configure Filter
ia: Configura Filtro

en: Exclude unsupported effects
ia: Exclude effectos non supportate

en: Exclude internal effects
ia: Exclude effectos interne

en: Get New Desktop Effects...
ia: Obtene nove effectos de scriptorio...
