kwin - en to ia translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
ia: Alcun Apps de X11 Legacy (hereditage) require le habilitate de leger battimentos de clave typate in altere apps per characteristicas que es activate usante vias breve de claviero global. Isto es dishabilitate per definition. Totevia alcun characteristicas require le habilitate de leger omne claves, e isto es dishabilitate per definition per rationes de securitate. Si tu necessita tal  apps, tu pote seliger tu balantiamento de securitate e functionalitate hic.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
ia: Permitte a apps de X11 Legacy (hereditage) leger battimentos de clave  typate in omne apps:

en: Never
ia: Jammais

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
ia: Solmente claves  Meta, Control, Alt, e Shift

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
ia: Como supra, plus ulle clave typate durante que Control,ALt o Meta Claves es premite

en: Always
ia: Sempre

en: Additionally include mouse buttons
ia: Include additionalmente buttones de mus

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
ia: Nota que usar iste preferentia reducera le securitate de systema a illo del session de X11 per permitter a software malevole rubar contrasignos e spiar le textoque tu es typante. Assecura te que tu comprende e accepta iste risco.
