kwin - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
id: Efek Desktop

en: Author: %1
    License: %2
id: Penulis: %1
    Lisensi: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
id: Tampilkan/Sembunyikan Video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
id: Konfigurasikan...

en: This module lets you configure desktop effects.
id: Modul ini memungkinkanmu untuk mengkonfigurasikan efek desktop.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
id: Petunjuk: Untuk menemukan atau mengkonfigurasi bagaimana cara mengaktifkan efek, silakan lihat di pengaturan efek.

en: Configure Filter
id: Konfigurasikan Filter

en: Exclude unsupported effects
id: Kecualikan efek yang tak didukung

en: Exclude internal effects
id: Kecualikan efek internal

en: Get New Desktop Effects...
id: Dapatkan Efek Desktop Baru...
