kwin_clients - en to id translation catalogue (16 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
id: Mungil

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
id: Agak Besar

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
id: Besar

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
id: Besar Banget

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
id: Sangat Besar

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
id: Sangat Besar Sekali

en: Button size:
id: Ukuran tombol:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
id: Dialog Konfigurasi

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
id: Kesejajaran &Judul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
id: Kiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
id: Tengah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
id: Kanan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
id: Centang opsi ini jika batas jendela harus digambar dengan warna bilah judul. Sebaliknya batas jendela akan digambar dengan warna latar belakang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
id: Batas jendela berwarna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
id: Centang opsi ini jika anda ingin agar tombol melesap-muncul ketika penunjuk mouse melayang di atas tombol dan melesap-hilang lagi ketika penunjuk mouse pindah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
id: Animasi tombol
