kwin - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
it: Effetti del desktop

en: Author: %1
    License: %2
it: Autore: %1
    Licenza: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
it: Mostra/Nascondi video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
it: Configura...

en: This module lets you configure desktop effects.
it: Questo modulo ti permette di configurare gli effetti del desktop.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
it: Suggerimento: per scoprire come configurare e attivare un effetto, esamina le sue impostazioni.

en: Configure Filter
it: Configura il filtro

en: Exclude unsupported effects
it: Escludi gli effetti non supportati

en: Exclude internal effects
it: Escludi gli effetti interni

en: Get New Desktop Effects...
it: Ottieni nuovi effetti del desktop...
