kwin - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
ja: デスクトップエフェクト

en: Author: %1
    License: %2
ja: 作者: %1
    ライセンス: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ja: 動画を表示/隠す

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
ja: 設定...

en: This module lets you configure desktop effects.
ja: このモジュールでデスクトップエフェクトを設定できます。

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
ja: ヒント: エフェクトを有効化する方法を見つけたり設定するには、 エフェクト設定を確認してください。

en: Configure Filter
ja: 設定フィルタ

en: Exclude unsupported effects
ja: サポートされていないエフェクトを除外する

en: Exclude internal effects
ja: 内部エフェクトを除外する

en: Get New Desktop Effects...
ja: 新しいデスクトップエフェクトを取得...
