kwin_clients - en to ja translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
ja: 普通

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
ja: 大

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
ja: より大

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
ja: とても大

en: Button size:
ja: ボタンのサイズ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
ja: 設定ダイアログ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
ja: タイトルの配置(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
ja: 左

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
ja: 中央

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
ja: 右

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
ja: ウィンドウの枠をタイトルバーの色で描画させるには、このオプションをチェックしてください。選択されていない場合、背景色で描画します。

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
ja: 色付きのウィンドウ枠

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
ja: マウスがボタン上に来たらフェードイン、外れたらフェードアウトさせるには、このオプションをチェックしてください。

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
ja: ボタンのアニメーション表示
