kcmkwincompositing - en to ja translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
ja: ウィンドウのサムネイルが常に保たれるようになると、最小化されたウィンドウの挙動に影響します。これにより、最小化されたウィンドウが不必要な作業を中断しなくなる可能性があります。

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
ja: コンポジティング:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
ja: 起動時に有効にする

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
ja: アプリケーションによるコンポジティングのブロックを許可

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
ja: アニメーションの速度:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
ja: 非常に遅い

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
ja: 即時

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
ja: ウィンドウのサムネイルを保つ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
ja: しない

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
ja: 表示されているウィンドウのみ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
ja: 常に

en: Re-enable OpenGL detection
ja: OpenGL 検出を再有効化
