kwin - en to ja translation catalogue (13 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
ja[0]: デスクトップ %1

en: There was an error connecting to the compositor.
ja: コンポジタへの接続中にエラーが発生しました。

en: There was an error saving the settings to the compositor.
ja: コンポジタ設定の保存中にエラーが発生しました。

en: There was an error requesting information from the compositor.
ja: コンポジタからの情報の取得中にエラーが発生しました。

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ja: 削除

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
ja: この設定アプリケーション以外で仮想デスクトップが変更されました。今すぐ保存すると、変更が上書きされます。

en: Row %1
ja: %1 列目

en: Options:
ja: オプション:

en: Navigation wraps around
ja: ナビゲーションを循環させる

en: Show animation when switching:
ja: 切り替え時にアニメーションを表示:

en: Show on-screen display when switching:
ja: 切り替え時にオンスクリーンディスプレイを表示:

en: %1 ms
ja: %1 ミリ秒

en: Show desktop layout indicators
ja: デスクトップ配置インジケータを表示する
