kwin - en to ja translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ja: なし

en: Global animation speed:
ja: グローバルアニメーション速度:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
ja: いくつかのアプリケーションはこの設定をサポートしません。例えば GTK アプリケーションはアニメーションの速度を変更できませんが、<interface>アニメーションの速度</interface>が<interface>即時</interface>に設定されている場合はアニメーションが無効になります。

[ctx: Animation speed]
en: Slow
ja: 遅い

[ctx: Animation speed]
en: Instant
ja: 即時

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
ja: デスクトップアニメーション

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
ja: ウィンドウ開閉:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
ja: ウィンドウ最大化:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
ja: ウィンドウ最小化:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
ja: フルスクリーン:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
ja: デスクトップを覗く:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
ja: 仮想デスクトップの切り替え:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ja: 設定...

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
ja: その他の効果設定:
