kwin - en to ka translation catalogue (151 entries)

en: Copy of %1
ka: %1-ის კოპირება

en: Application settings for %1
ka: აპლიკაციის პარამეტრები %1-სთვის

en: Window settings for %1
ka: ფანჯრის პარამეტრები %1-სთვს

en: Unimportant
ka: უმნიშვნელო

en: Exact match
ka: ზუსტი დამთხვევა

en: Substring match
ka: ქვესტრიქონის დამთხვევა

en: Regular expression
ka: რეგულარულ გამოსახულება

en: Apply initially
ka: თავიდან გადატარება

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
ka: ფანჯრის თვისება მითითებულ მნიშვნელობაზე მხოლოდ ფანჯრის შექმნის შემდეგ დაყენდება.
    მეტი ცვლილებები არ შეიცვლება.

en: Apply now
ka: ახლა გადატარება

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
ka: ფანჯრის თვისება მითითებულ მნიშვნელობაზე დაუყოვნებლივ დადგება და მოგვიანებით აღარ შეიცვლება
    (შემდეგ ეს ქმედება წაიშლება).

en: Remember
ka: დამახსოვრება

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
ka: ფანჯრის თვისების მნიშვნელობა დამახსოვრებული იქნება და ყოველ ჯერზე, რამდენჯერაც ფანჯარა შეიქმნება, გამოყენებული იქნება ბოლოს დაყენებული მნიშვნელობა.

en: Do not affect
ka: არ შეეხო

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
ka: ფანჯრის თვისება არ შეიცვლება და ამიტომ ნაგულისხმები დამუშავება იქნება გამოყენებული.
    ამის მითითებას ფანჯრის კიდევ უფრო მეტი ეფექტის გამოყენებას შეუძლია, ხელი შეუშალოს.

en: Force
ka: ძალა

en: The window property will be always forced to the given value.
ka: ფანჯრის თვისება ყოველთვის მითითებულ მნიშვნელობაზე იქნება დაყენებული.

en: Force temporarily
ka: ძალით, დროებით

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
ka: ფანჯრის თვისება ძალით იქნება დაყენებული მითითებულ მნიშვნელობაზე მანამდე, სანამ მას არ დამალავთ
    (ეს ქმედება წაიშლება მასა შემდეგ, რაც ფანჯარას დამალავთ).

en: Settings for %1
ka: %1-ის მორგება

en: New window settings
ka: ახალი ფანჯრის მორგება

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
ka: ფანჯრის კლასი როგორც უმნიშვნელო, ისე მიუთითეთ.
    ეს ნიშნავს, რომ პარამეტრი ალბათ ყველა აპლიკაციის ფანჯრებზე გადატარდება. თუ გნებავთ, ზოგადი პარამეტრი შექმნათ, რეკომენდებულია, სულ ცოტა, ფანჯრის ზომა შეცვალოთ, რათა თავიდან აირიდოთ სპეციალური ფანჯრის ტიპები.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
ka: ზოგიერთი აპლიკაცია გაშვებისას საკუთარ გეომეტრიას აყენებენ, რითიც თქვენს მიერ მითითებულ ზომისა და მდებარეობის პარამეტრებს გადაფარავენ. ამ პარამეტრების ძალით გამოსაყენებლად დააყენეთ თვისება "%1" მნიშვნელობაზე "დიახ".

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
ka: გაუმჭვირვალობის ძალიან დაბალი მნიშვნელობებისას კითხვადობა შეიძლება დაქვეითდეს. 0%-ის დროს ფანჯარა უჩინარი გახდება.

en: Description
ka: აღწერა

en: Window matching
ka: შესაბამისი ფანჯრები

en: Window class (application)
ka: ფანჯრის კლასი (აპლიკაცია)

en: Match whole window class
ka: მთლიანი ფანჯრის კლასის დამთხვევა

en: Whole window class
ka: მთლიანი ფანჯრის კლასი

en: Window types
ka: ფანჯრის ტიპები

en: Window role
ka: ფანჯრის როლი

en: Window title
ka: ფანჯრის სათაური

en: Machine (hostname)
ka: მანქანა (ჰოსტის სახელი)

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Size & Position
ka: ზომა და მდგომარეობა

en: Size
ka: ზომა

en: Maximized horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გაშლილი

en: Maximized vertically
ka: ვერტიკალურად გაშლილი

en: Virtual desktop
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდა

en: Virtual desktops
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდები

en: Activities
ka: ქმედებები

en: Screen
ka: ეკრანი

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: Minimized
ka: ჩაკეცვა

en: Shaded
ka: დაჩრდილული

en: Initial placement
ka: საწყისი განთავსება

en: Ignore requested geometry
ka: მოთხოვნილი გეომეტრიის უგულებელყოფა

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
ka: ზოგიერთ აპლიკაციას თავისი გეომეტრიის დაყენება შეუძლია, რითიც ფანჯრების მმართველის პარამეტრების გადაფარვას ახდენს. ამ პარამეტრის დაყენება მათი განთავსების მოთხოვნებს გადაფარავს.<nl/><nl/>ამას გავლენა აქვს<interface>ზომაზე</interface> და <interface>მდებარეობაზე</interface>, მაგრამ არა <interface>გაშლილ</interface> და <interface>მთელ ეკრანზე გაშლილ</interface>მდგომარეობებზე.<nl/><nl/>დაიმახსოვრეთ, რომ მდებარეობა სხვა <interface>ეკრანზე</interface> მისაბმელადაც შეგიძლიათ, გამოიყენოთ

en: Minimum Size
ka: მინიმალური ზომა

en: Maximum Size
ka: მაქსიმალური ზომა

en: Obey geometry restrictions
ka: გეომეტრიის შეზღუდვების დაცვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
ka: ზოგიერთ აპს, როგორებიცაა ვიდეო დამკვრელები და ტერმინალები, შეუძლიათ სთხოვონ KWin-ს მათი ზოგიერთი ასპექტის შეზღუდვა ან გაზრდა ერთზე მეტი პარამეტრით მოახდინოს. გამოიყენეთ ეს პარამეტრი ამ შეზღუდვების გადასაფარად და მათი ფანჯრების ზომების თქვენი სურვილისამებრ შესაცვლელად.<nl/><nl/>ეს შეიძლება გამოგადგეთ ფანჯრებისთვის, რომლებიც  მთელ ეკრანზე გაშლისას მთელ ეკრანს არ იკავებენ.

en: Keep above other windows
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ ქონა

en: Arrangement & Access
ka: განლაგება და წვდომა

en: Keep below other windows
ka: დანარჩენი ფანჯრების ქვემოთ ქონა

en: Skip taskbar
ka: დავალებების პანელის გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
ka: აკონტროლებს, გამოჩნდება თუ არა ფანჯარა ამოცანების მმართველში.

en: Skip pager
ka: პეიჯერის გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
ka: აკონტროლებს, გამოჩნდება თუ არა ფანჯარა ვირტუალური სამუშაო მაგიდების მმართველში.

en: Skip switcher
ka: გადამრთველის გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
ka: აკონტროლებს, გამოჩნდება თუ არა ფანჯარა <shortcut>Alt+Tab</shortcut> ფანჯრების სიაში.

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: No titlebar and frame
ka: სათაურისა და ჩარჩოს გარეშე

en: Appearance & Fixes
ka: გარეგნობა და ჩასწორებები

en: Titlebar color scheme
ka: სათაურის ზოლის ფერის სქემა

en: Active opacity
ka: აქტიური გაუმჭვირვალობა

en: Inactive opacity
ka: არააქტიური გაუმჭვირვალობა

en: Focus stealing prevention
ka: ფოკუსის მოპარვის აცილება

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
ka: KWin ცდილობს, ფანჯრებს, რომლებიც მომხმარებლის პირდაპირი ჩარევის გარეშე გაიხსნა, თავისი თავის ამოწევის და ფოკუსის გადატანის უფლება არ მისცეს, როცა თქვენ სხვა ფანჯარაში მუშაობთ. ეს თვისება შეიძლება გამოიყენოთ ფოკუსის გადატანის დონის შესაცვლელად თითოეული აპისა თუ ფანჯრისთვის.<nl/><nl/>აი, რა მოხდება, თუ ფანჯარა თქვენი პირდაპირი ჩარევის გარეშე მოხდება, ფოკუსის თითოეულ დონეზე, ფოკუსის მოპარვის თავიდან ასაცილებლად:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>არაფერი:</emphasis>ფანჯარა ამოიწევა და ფოკუსს აიღებს.</item><item><emphasis strong='true'>დაბალი:</emphasis>ფოკუსის მოპარვის თავიდან აცილება გამოყენებული იქნება, მაგრამ, თუ იქნება სიტუაცია, რომელსაც KWin-ი საეჭვოდ ჩათვლის, ფანჯარა ამოიწევა და ფოკუსს აიღებს.</item><item><emphasis strong='true'>ნორმალური:</emphasis>ფოკუსის მოპარვის არიდება გადატარდება, მაგრამ, იმ შემთხვევაში, თუ სიტუაციას KWin-ი საეჭვოდ ჩათვლის, ფანჯარა <emphasis>არ</emphasis> აიწევა და ფოკუსს არ აიღებს.</item><item><emphasis strong='true'>მაღალი:</emphasis> ფანჯარა მხოლოდ მაშინ ამოიწევა და ფოკუსს მაშინ აიღებს, თუ ის იგივე აპს ეკუთვნის, რომელსაც მიმდინარე ფანჯარა.</item><item><emphasis strong='true'>ექსტრემალური:</emphasis> ფანჯრებს ამოწევის და ფოკუსის აღების უფლება არ ექნებათ.</item></list>

en: Focus protection
ka: ფოკუსის დაცვა

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
ka: ეს თვისება მიმდინარე ფანჯრის ფოკუსის დაცვის დონეს აკონტროლებს. ის გამოიყენება, რათა თავიდან აიცილოთ ფოკუსის მოპარვა ფანჯრების მიერ, რომლებიც თქვენი პირდაპირი ქმედების გარეშე გაიხსნა.<nl/><nl/>აი, რა ემართებათ ახალ ფანჯრებს, რომლებიც თქვენი პირდაპირი ქმედების გარეშე გაიხსნა დაცვის თითოეული დონის არჩევისას:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>არაფერი:</emphasis> ახლად-გახსნილი ფანჯრები ამოიწევა და ფოკუსს აიღებს. </item><item><emphasis strong='true'>დაბალი:</emphasis> ფოკუსის მოპარვის წესები გადატარდება ახლად-გახსნილ ფანჯრებზე, მაგრამ იმ შემთხვევაში, თუ KWin სიტუაციას გაუგებრად ჩათვლის, ფანჯარა ამოიწევა და ფოკუსს აიღებს.</item><item><emphasis strong='true'>ნორმალური:</emphasis> ფოკუსის მოპარვის თავიდან აცილება გამოყენებული იქნება ახლად-გახსნილი ფანჯრებისთვის, მაგრამ, იმ შემთხვევაში, თუ ამას kWin საეჭვოდ ჩათვლის, ფანჯარა <emphasis>არ</emphasis>ამოიწევა და ვერც ფოკუსს აიღებს.</item><item><emphasis strong='true'>მაღალი:</emphasis> ახლად-გახსნილი ფანჯრები ამოიწევა მხოლოდ მაშინ, თუ ისინი ამჟამად აქტიურ აპლიკაციას ეკუთვნიან. </item><item><emphasis strong='true'>ექსტრემალური:</emphasis> ახლად გახსნილი ფანჯრები არასდროს ამოიწევა და არც ფოკუსს აიღებს.</item></list>

en: Accept focus
ka: ფოკუსის მიღება

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
ka: აკონტროლებს, გაუჩნდება დაწკაპუნებისას ფანჯარას ფოკუსი, თუ არა.

en: Ignore global shortcuts
ka: გლობალური მალსახმობების უგულებელყოფა

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
ka: გამოიყენეთ ეს თვისება, რათა ფანჯრის მიერ ფოკუსის ქონიდან ზედ გლობალური კლავიატურის მალსახმობების მუშაობა აკრძალოთ. ეს სასარგებლოა ისეთი აპებისთვის, როგორებიცაა ემულგატორები ან ვირტუალური მანქანები, რომლებსაც ეს კლავიატურის მალსახმობები თავისთვის სჭირდებათ.<nl/><nl/>დაიმახსოვრეთ, რომ <shortcut>Alt+Tab</shortcut>-ის და ისეთი მალსახმობების, როგორიცაა <shortcut>Alt+Space</shortcut>, Krunner-ის გასააქტიურებლად გამოყენება შეუძლებელი იქნება.

en: Closeable
ka: დახურვადი

en: Desktop file name
ka: სამუშაო მაგიდის ფაილის სახელი

en: Block compositing
ka: კომპოზიტირების დაბლოკვა

en: Layer
ka: ფენა

en: Adaptive sync
ka: ადაპტიური სინქი

en: Allow tearing
ka: ფიფქების დაშვება

en: Window class not available
ka: ფანჯრის კლასი ხელმიუწვდომელია

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
ka: ამ აპლიკაციას ფანჯრისთვის კლასი არ გააჩნია, ასე რომ KWin-ს მასზე წესის გადატარება არ შეუძლია. თუ გნებავთ, მასზე რამე წესი გამოიყენოთ, სცადეთ, სხვა თვისებები, მაგალითად ფანჯრის სათაური, დაამთხვიოთ.<nl/><nl/>კარგი იქნება, თუ ამის შესახებ აპლიკაციის ავტორსაც შეატყობინებთ.

en: All window types
ka: ყველა ფანჯრის ტიპი

en: Normal window
ka: ნორმალური ფანჯარა

en: Dialog window
ka: დიალოგის ფანჯარა

en: Utility window
ka: ხელსაწყოების ფანჯარა

en: Dock (panel)
ka: დოკი (პანელი)

en: Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

en: Torn-off menu
ka: მოგლეჯილი მენიუ

en: Splash screen
ka: მისასალმებელი ფანჯარა

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
ka: დამოუკიდებელი მენიუს ზოლი

en: On-screen display
ka: ეკრანზე ჩვენება

en: All desktops
ka: ყველა სამუშაო მაგიდა

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
ka: ამ ფანჯრის ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: All activities
ka: ყველა აქტივობა

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
ka: ამ ფანჯრის ყველა ქმედებაზე ჩვენება

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: No placement
ka: განლაგების გარეშე

en: Minimal overlapping
ka: მინიმალური გადაფარვა

en: Maximized
ka: გაშლილი

en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: In top-left corner
ka: ზედა მარცხენა კუთხეში

en: Under mouse
ka: თაგუნას ქვეშ

en: On main window
ka: მთავარ ფანჯარაზე

en: None
ka: არცერთი

en: Low
ka: დაბალი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: High
ka: მაღალი

en: Extreme
ka: ექსტრემალური

en: Below
ka: ქვემოდან

en: Above
ka: ზემოდან

en: Notification
ka: შეტყობინება

en: Popup
ka: მხტუნარა

en: Critical notification
ka: კრიტიკული გაფრთხილება

en: Overlay
ka: დადება

en: Unmanaged window
ka: უმართავი ფანჯარა

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
ka: ფანჯრის თვისებების აღმოჩენის შეცდომა. ფანჯარა KWin-ის მიერ არ იმართება.

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: KWin Rules (*.kwinrule)
ka: KWin -ის წესები (*.kwinrule)

en: Add New…
ka: ახლის დამატება…

en: Import…
ka: შემოტანა…

en: Cancel Export
ka: გატანის გაუქმება

en: Export…
ka: გატანა…

en: No rules for specific windows are currently set
ka: ამჟამად მითითებული ფანჯრების წესები მითითებული არაა

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
ka: დასამატებლად ქვემოთ <interface>ახლის დამატების...</interface> ღილაკზე დააწკაპუნეთ

en: Select the rules to export
ka: აირჩიეთ გასატანი წეები

en: Unselect All
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Save Rules
ka: წესების შენახვა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Delete
ka: წაშლა

en: Import Rules
ka: წესების შემოტანა

en: Export Rules
ka: წესების გატანა

en: None selected
ka: არცერთი არჩეულია

en: All selected
ka: ყველა მონიშნულია

en: %1 selected | %1 selected
ka[0]: %1 მონიშნულია
ka[1]: %1 მონიშნულია

en: No window properties changed
ka: ფანჯრის თვისებები არ შეცვლილა

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
ka: დააწექით ღილაკს <interface>თვისების დამატება...</interface> წესის მიერ შეცვლილი ფანჯრის თვისების დასამატებლად

en: Add Property...
ka: თვისების დამატება...

en: Detect Window Properties
ka: ფანჯრის თვისებების აღმოჩენა

en: Instantly
ka: დაუყოვნებლივ

en: After %1 second | After %1 seconds
ka[0]: %1 წამის შემდეგ
ka[1]: %1 წამის შემდეგ

en: Add property to the rule
ka: წესისთვის თვისების დამატება

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
ka: დასამატებლად თვისებები აღარ დარჩა

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
ka: "%1"-ს თვისებები არ ემთხვევა

en: Yes
ka: კი

en: No
ka: არა
