kwin - en to ka translation catalogue (43 entries)

en: No Action
ka: ქმედების გარეშე

en: Peek at Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე გაჭვრეტა

en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Show KRunner
ka: KRunner-ის ჩვენება

en: Activity Manager
ka: აქტივობების მმართველის ჩვენება

en: Application Launcher
ka: აპლიკაციების გამშვები

en: Present Windows
ka: არსებული ფანჯრები

en: %1 - All Desktops
ka: %1 - ყველა სამუშაო მაგიდა

en: %1 - Current Desktop
ka: %1 - მიმდინარე სამუშაო მაგიდა

en: %1 - Current Application
ka: %1 - მიმდინარე აპლიკაცია

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Grid
ka: ბადე

en: Toggle window switching
ka: ფანჯრის გადართვის ჩართ/გამორთ

en: Toggle alternative window switching
ka: ფანჯრების ალტერნატიული გადართვის ჩართ/გამორთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse pointer against the corresponding screen edge or corner.
ka: ქმედების გაშვება თაგუნას მაჩვენებლის ეკრანის შესაბამის კუთხეში ან კიდეზე მიწოლით შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
ka: &გადიდება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
ka: მაღლა ათრეული ფანჯრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
ka: &ფილა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
ka: მარჯვენა ან მარცხენა მხარეს გათრეული ფანჯრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
ka: ქცევა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
ka: აქტიურად დარჩენა, როცა ფანჯრები სრულ ეკრანეზეა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
ka: ფანჯრების მეოთხედამდე &გადიდების სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
ka: გარე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
ka: ეკრანის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse pointer is pushed against the edge of the screen
ka: სამუშაო მაგიდის გადართვა თაგუნას მაჩვენებლით წიბოს მიწოლისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
ka: &სამუშაო მაგიდის გადართვა წიბოთი:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
ka: გამორთულია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
ka: მხოლოდ, ფანჯრების გადაადგილებისას

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
ka: ყოველთვის ჩართული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse pointer to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
ka: დრო, რომელიც საჭიროა თაგუნას მაჩვენებელმა ეკრანის კიდეზე მიწოლიდან ქმედების ტრიგერამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
ka: აქტივაციის &დრო:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ElectricBorderDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ElectricBorderCooldown)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
ka: ქმედების ტრიგერიდან მეორე ტრიგერამდე გასული მინიმალური დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
ka: &რეაქტივაციის დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
ka: &კუთხის ბარიერი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the pointer from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
ka: აქ შეგიძლიათ გამორთოთ ან ჩართოთ ვირტუალური კუთხის ბარიერი ეკრანებს შორის. ბარიერი ხელს უშლის მაჩვენებელს, სხვა ეკრანზე გადავიდეს, თუ ის უკვე ეხება ეკრანის კუთხეს. ეს აადვილებს ისეთი მომხმარებლის ინტერფეისის ელემენტების გააქტიურებას, როგორიცაა მთელ ეკრანზე გაშლილი ფანჯრების დახურვის ეკრანზე დაწკაპუნება ერთზე მეტი ეკრანის ქონისას.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents the pointer from crossing at screen corners.
ka: კურსორისთვის ეკრანის კუთხეების გადაკვეთის აკრძალვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
ka: &წიბოს ბარიერი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
ka: აქ შეგიძლიათ დააყენოთ წიბოს ბარიერის ზომა ეკრანებს შორის. ბარიერი ამატებს დამატებით მანძილს, რომელზეც კურსორი უნდა გადაიტანოთ, სანამ ის სხვა ეკრანზე გადავა. ეს გააადვილებს წვდომას ისეთ ფუნქციებთან, როგორიცაა, მაგალითად, Plasma-ის პანელები, რომლებიც ეკრანებს შუა, წიბოზეა მოთავსებული.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance the pointer needs to travel to cross screen edges.
ka: დამატებითი მანძილი, რომელიც მაჩვენებელმა უნდა გაიაროს, რომ ეკრანის წიბოები გადაკვეთოს.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en:  px
ka:  პქს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
ka: ქმედების დატრიგერება ეკრანის კიდიდან ეკრანის ცენტრისკენ გასმით შეგიძლიათ.
