kcmkwinrules - en to km translation catalogue (55 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
km: <p><h1>ការ​កំណត់​បង្អួច​ជាក់លាក់</h1> នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ប្តូរ​ការ​កំណត់​បង្អួច​
    ដែល​ជា​ពិសេស​សម្រាប់​តែ​បង្អួច​មួយ​ចំនួន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។</p> <p>សូម​ចំណាំ​ថា ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នេះ​នឹង​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ទេ បើ​អ្នក​មិន​បាន​ប្រើ KWin ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បង្អួច​របស់​អ្នក ។ បើ​អ្នក​ប្រើ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បង្អួច​មួយ​ផ្សេង​ទៀត សូម​យោង​ទៅ ឯកសារ​របស់​វា ចំពោះ​របៀប​ប្ដូរ​ឥរិយាបទ បង្អួច​តាម​បំណង ។</p>

en: Application settings for %1
km: ការ​កំណត់​កម្មវិធី​សម្រាប់ %1

en: Window settings for %1
km: ការ​កំណត់​បង្អួច​សម្រាប់ %1

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
km: ថា​តើ​ការ​កំណត់​គួរ​តែ​ប៉ះពាល់​បង្អួច​ទាំងអស់​នៃ​កម្មវិធី ។

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
km: ឧបករណ៍​ប្រើប្រាស់​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទំនង​ជា​មិន​បាន​ហៅ​ដោយ​ផ្ទាល់ទេ ។

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
km: កែ​សម្រួល​ការ​កំណត់កម្មវិធី​​ជាក់លាក់

en: Edit Window-Specific Settings
km: កែ​សម្រួល​ការ​កំណត់​បង្អួច​ជាក់លាក់

en: Unimportant
km: មិន​សំខាន់

en: Exact Match
km: ផ្គូផ្គង​ត្រឹមត្រូវ

en: Substring Match
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ខ្សែ​អក្សរ​រង

en: Regular Expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

en: Apply Initially
km: អនុវត្ត​ពី​ដំបូង

en: Apply Now
km: អនុវត្ត​ឥឡូវ

en: Remember
km: ចងចាំ

en: Do Not Affect
km: មិន​មាន​ឥទ្ធិពល

en: Force
km: បង្ខំ

en: Force Temporarily
km: បង្ខំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: Edit
km: កែ​សម្រួល​

en: Delete
km: លុប​

en: Import Rules
km: នាំចូល​បន្ទាត់

en: Settings for %1
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់ %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
km: អ្នក​បាន​បញ្ជាក់​ថ្នាក់​​បង្អួច​​ថា​​មិន​​សំខាន់ ។
    នេះ​​មាន​ន័យ​ថា​ ការ​​កំណត់​​អាច​នឹង​​អនុវត្ត​ទៅ​បង្អួច​ដែល​បាន​មក​ពី​កម្មវិធី​ទាំង​អស់ ។ បើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ការ​កំណត់​តាម​ប្រភេទ​​មួយ យើង​សូម​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ដល់​អ្នក​ថា យ៉ាង​ហោច​ណាស់ អ្នក​ត្រូវ​កំណត់​ព្រំដែន​របស់​ប្រភេទ​បង្អួច ដើម្បី​ជៀសវាង​ប្រភេទ​បង្អួច​ពិសេស​ដែរ​ ។

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
km: បង្អួច​​អាច​ស្នើ​ឲ្យ​បង្ហាញ​នៅ​ទីតាំង​ជាក់លាក់ ។
    តាម​លំនាំដើម វា​បដិសេធ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ជំនួស
    អ្វី​ដែល​អាច​ពិបាក​នោះ​ ប្រសិនបើ​អតិថិជន​រំលោភ​លក្ខណៈ​ពិសេស​
    ដែល​លេច​ឡើង​មិន​តាមលក្ខខណ្ឌ​នៅ​​កណ្ដាល​អេក្រង់​របស់​អ្នក ។

en: Obey geometry restrictions
km: គោរព​ការ​ដាក់កម្រិត​ធរណីមាត្រ

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
km: ឧ. ស្ថានីយ ឬ​កម្មវិធី​ចាក់​វីដេអូ​អាច​​ស្នើ​ឲ្យ​រក្សា​សមាមាត្រ​ជាក់លាក់ 
    ឬ​ដំឡើង​តម្លៃ​​ធំជាង​មួយ
    (ឧ. ​តាម​វិមាត្រ​របស់​តួអក្សរ) ។
    វា​អាច​គ្មាន​ចំណុច និង​​ការ​ដាក់​កម្រិត​ ការ​ពារ​ការ​ឈ្លានពាន​វិមាត្រ
    ដូច​ផ្ទៃ​អេក្រង់​របស់​អ្នក​ពេញលេញ ។

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
km: បង្អួច​នឹង (មិន) បង្ហាញ​ក្នុង​របារ​ភារកិច្ច​ទេ ។

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
km: បង្អួច​នឹង (មិន) បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់​ផ្ទៃតុ​និម្មិត​ទេ

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
km: បង្អួច​នឹង​ (មិន) បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី Alt+Tab ទេ

en: Shortcut
km: ផ្លូវកាត់

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
km: KWin ព្យាយាម​ការពារ​បង្អួច​ពី​ការ​ផ្ដោត
    ("សកម្ម") ខណៈ​ពេល​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ​ការ​ក្នុង​បង្អួច​ផ្សេង
    ប៉ុន្តែ​ពេល​ខ្លះ​វា​អាច​បរាជ័យ  ។
    "គ្មាន" នឹង​អនុញ្ញាត​​បង្អួច​នេះ​ដោយ​គ្មាន​លក្ខខណ្ឌ​ ដើម្បី​ទទួល​ការ​ផ្ដោត​ខណៈ​ពេល​ដែល
    "ខ្លាំង​បំផុត" នឹង​ការពារ​វា​ទាំង​ស្រុង​ពី​ការ​ផ្ដោត ។

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
km: បង្អួច​អាច​ការពារ​មិន​ឲ្យ​ផ្ដោត (ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម) នៅ​ពេល​ចុច ។
    ម្យ៉ាង​វិញ​ទៀត អ្នក​អាច​ចង់​ការពារ​បង្អួច​
    ពី​ការ​ផ្ដោត​នៅពេល​ចុច​កណ្ដុរ ។

en: Ignore global shortcuts
km: មិនអើពើ​​ផ្លូវកាត់​សកល

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
km: នៅ​ពេល​បាន​ប្រើ បង្អួច​នឹង​ទទួល
    ការ​បញ្ចូល​តាម​ក្ដារចុច​ទាំងអស់ ខណៈ​ពេល​ដែល​វា​សកម្ម​ រួម​មាន​ទាំង Alt+Tab  ។
    ជា​ពិសេស​វា​ចាប់អារម្មណ៍​សម្រាប់​កម្មវិធី​ត្រាប់​តាម ឬ​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត ។
    
    ព្រមាន ៖
    អ្នក​នឹង​មិន​អាច​​ Alt+Tab ចេញ​ពី​បង្អួច​បាន​ទេ
    ឬ​ប្រើ​ផ្លូវកាត់​សកល​ផ្សេង​ទៀត (ដូច​ជា Alt+F2 ដើម្បី​បង្ហាញ KRunner)
    នៅ​ពេល​ដែល​វា​សកម្ម !

en: Block compositing
km: ប្លុក compositing

en: Normal Window
km: បង្អួច​ធម្មតា

en: Dialog Window
km: ប្រអប់​បង្អួច

en: Utility Window
km: បង្អួច​ឧបករណ៍​ប្រើប្រាស់

en: Dock (panel)
km: ចត (បន្ទះ)

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: Torn-Off Menu
km: បិទ​ម៉ឺនុយ

en: Splash Screen
km: អេក្រង់​ស្វាគមន៍

en: Desktop
km: ផ្ទៃ​តុ

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
km: របារ​ម៉ឺនុយ​ឈរ​តែ​ឯង

en: All Desktops
km: ផ្ទៃតុ​ទាំងអស់

en: All Activities
km: សកម្មភាព​ទាំងអស់

en: Default
km: លំនាំ​ដើម​

en: No Placement
km: គ្មាន​ការ​ជំនួស

en: Centered
km: ដាល់​កណ្ដាល

en: Random
km: ចៃដន្យ

en: Under Mouse
km: ក្រោម​កណ្ដុរ

en: On Main Window
km: លើ​បង្អួច​មេ

en: Low
km: ទាប

en: Normal
km: ធម្មតា

en: High
km: ខ្ពស់

en: Extreme
km: យ៉ាង​ខ្លាំង
