kwin_effects - en to ku translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ku: Jor

en: Top-Right
ku: Rast-Jor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
ku: Rast

en: Bottom-Right
ku: Rastê Jêr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ku: Jêr

en: Bottom-Left
ku: Çepê Jêr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
ku: Çep

en: Top-Left
ku: Çepê Jor

en: Center
ku: Navîn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ku: Xuya kirin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
ku: Rûpelker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
ku: Bixweber

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
ku: Taybet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
ku: Çalak kirin

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ku: Wekî heyî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ku: Mezinahî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ku: &Firehî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
ku: &Bilindahî:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ku:  mçir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ku: Nivîsar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ku: &Reng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
ku: &Zelalî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ku: Tarî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
ku: Pace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ku: Zelalî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
ku: Pêşek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
ku: Pêşketî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ku: Kêmtir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ku: Zêdetir
