kwin_clients - en to mk translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
mk: Дијалог за конфигурација

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
mk: Порамнување на н&аслов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
mk: Лево

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
mk: Средина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
mk: Десно

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
mk: Изберете ја оваа опција ако рабовите на прозореците треба да се цртаат со боите на насловната лента. Инаку се цртаат користејќи ја бојата за подлога.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
mk: Обоен раб на прозорец

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
mk: Изберете ја оваа опција ако сакате копчињата да се појавуваат кога покажувачот на глушецот ќе лебди над нив и пак да исчезнуваат кога покажувачот ќе се тргне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
mk: Анимирај копчиња
