kcmkwinrules - en to nb translation catalogue (57 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
nb: <p><h1> Vindus-spesifikke innstillinger</h1> Her kan du tilpasse vindusinnstillinger bare for noen vinduer.</p><p> Merk at denne tilpasningen ikke får virkning hvis du ikke bruker KWin som vindusbehandler. Hvis du bruker en  annen vindusbehandler bør du se i dens dokumentasjon hvordan vindusoppførselen tilpasses.</p>

en: Application settings for %1
nb: Programinnstillinger for %1

en: Window settings for %1
nb: Vindusinnstillinger for %1

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
nb: Hvorvidt innstillingene skal påvirke alle vinduene i programmet.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nb: Dette hjelpeprogrammet er ikke ment å bli startet direkte.

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
nb: Rediger programspesifikke innstillinger

en: Edit Window-Specific Settings
nb: Rediger vinduspesifikke innstillinger

en: Unimportant
nb: Ikke viktig

en: Exact Match
nb: Nøyaktig treff

en: Substring Match
nb: Treff i delstreng

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

en: Apply Initially
nb: Bruk fra start

en: Apply Now
nb: Bruk nå

en: Remember
nb: Husk

en: Do Not Affect
nb: Ikke påvirk

en: Force
nb: Tving

en: Force Temporarily
nb: Tving foreløpig

en: Edit
nb: Rediger

en: Delete
nb: Slett

en: Import Rules
nb: Importer regler

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Settings for %1
nb: Innstillinger for %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
nb: Du har oppgitt at vindusklassen ikke er viktig.
    Det betyr at innstillingene kanskje blir brukt på vinduer fra alle programmer. Hvis du virkelig vil lage en generell innstilling anbefales det at du i alle fall begrenser vindustypene for å unngå spesielle vindustyper.

en: Screen
nb: Skjerm

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
nb: Vinduer kan be om å bli vist en bestemt plass.
    Som standard overkjører dette plasseringsstrategien
     og det kan bli ille hvis klienten misbruker muligheten
     for å ubetinget sprette opp midt på skjermen din.

en: Obey geometry restrictions
nb: Adlyd geometri-restriksjoner

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
nb: F.eks. kan terminaler eller videospillere be om et bestemt høyde/breddeforhold
    eller bare vokse med verdier større enn én 
    (f.eks. med størrelsen på ett tegn).
    Dette kan være formålsløst og restriksjonen hindrer vilkårlige dimensjoner
    slik som hele skjermen.

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
nb: Vinduet skal (ikke) føres opp i oppgavelinja.

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
nb: Vinduet skal (ikke) vises i styringen for virtuelle skrivebord

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
nb: Vinduet skal (ikke) føres opp i Alt+Tab-lista

en: Shortcut
nb: Hurtigtast

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
nb: KWin forsøker å hindre vinduer i å ta fokus («aktivere»)
    mens du arbeider i et annet vindu, men dette kan
    noen ganger svikte eller bli overivrig.
    «Ingen» vil tillate uten videre at dette vinduet tar fokus
    mens «Ekstrem» vil fullstendig hindre det i å ta fokus.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
nb: Vinduer kan hindres å ta fokus (aktiveres) når de blir trykket på.
    Ellers kan du hindre et vindu i å bli fokusert ved 
    et museklikk.

en: Ignore global shortcuts
nb: Ignorer globale hurtigtaster

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
nb: Når dette brukes, mottar et vindu
    alle inntastinger mens det er aktivt, også Alt+Tab osv.
    Dette er spesielt interessant for emulatorer og virtuelle maskiner.
    
    Pass på:
    du kan ikke forlate vinduet med Alt+Tab og heller ikke
    bruke andre globale snarveier (slik som Alt+F2 for å vise KRunner)
    mens det er aktivt!

en: Block compositing
nb: Blokker sammensetting

en: Normal Window
nb: Normalt vindu

en: Dialog Window
nb: Dialogvindu

en: Utility Window
nb: Verktøyvindu

en: Dock (panel)
nb: Dokk (panel)

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Torn-Off Menu
nb: Avrevet meny

en: Splash Screen
nb: Velkomstbilde

en: Desktop
nb: Skrivebord

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
nb: Frittstående menylinje

en: All Desktops
nb: Alle skrivebord

en: All Activities
nb: Alle aktiviteter

en: Default
nb: Standard

en: No Placement
nb: Ingen plassering

en: Centered
nb: Sentrert

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Under Mouse
nb: Under mus

en: On Main Window
nb: På hovedvindu

en: Low
nb: Lav

en: High
nb: Høy

en: Extreme
nb: Ekstrem
