kcmkwm - en to nb translation catalogue (56 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nb: Her kan du velge hva som skjer når du trykker med venstre museknapp på den indre delen av et inaktivt vindu («indre» betyr: ikke tittellinja eller ramma).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
nb: Bruk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nb: Her kan du velge hva som skal skje når du klikker med midtre museknapp på den indre delen av et inaktivt vindu («indre» betyr: ikke tittellinja eller ramma).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nb: Her kan du velge hva som skal skje når du høyreklikker på den indre delen av et inaktivt vindu («indre» betyr: ikke tittellinja eller ramma).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nb: Her kan du velge hva som skjer når du ruller inn i den indre delen av et inaktivt vindu («indre» betyr: ikke tittellinja eller ramma).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
nb: Rull

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
nb: Her velger du om handlingene nedenfor skal utføres når du holder nede META eller ALT-tastene.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Meta
nb: Meta-tast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Alt
nb: Alt-tast

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nb: Her kan du velge hva som skal skje når du trykker med venstre museknapp på tittellinja eller ramma.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
nb: Flytt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
nb: Endre størrelse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
nb: Hev

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
nb: Legg nederst

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
nb: Minimer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nb: Her kan du velge hva som skal skje når du trykker med den midtre museknappen på tittellinja eller ramma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nb: Her kan du velge hva som skal skje når du trykker med høyre museknapp på tittellinja eller ramma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
nb: Her kan du velge hva som skal skje i KDE når du ruller musehjulet i et vindu mens du holder nede en valgtast.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
nb: Velg hvor lenge musepekeren skal ligge over tittellinja før vinduet blir rullet ned. Verdien er i millisekunder.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
nb: Tilfeldig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
nb: Midtstilt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
nb: Her kan du velge om verktøyvinduet (verktøypaletter, løse menyer, osv.) som hører til programmer som ikke er i bruk skal skjules og bare vises når programmet blir tatt i bruk. Legg merke til at programmene må markere vinduene med rett vindustype for at denne funksjonen skal virke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: Hide utility windows for inactive applications
nb: Skjul verktøyvinduet for programmer som ikke er i bruk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
nb: Etter denne forsinkelsen vil vinduet som er under musepekeren automatisk få fokus.

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone) i18n: ectx: property (
en: None
nb: Ingen

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Low
nb: Lav

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Medium
nb: Middels

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: High
nb: Høy

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Extreme
nb: Ekstrem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
nb: Når dette er slått på blir det aktive vinduet lagt øverst når du trykker et sted inni vinduet. For å endre dette for inaktive vinduer må du endre innstillingene i Handlinger-fanen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
nb: Hvis dette er slått på, vil et vindu som er i bakgrunnen automatisk komme fram når musepekeren har stått over det en stund.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
nb: Etter denne forsinkelsen vil vinduet som er under musepekeren automatisk bli lagt øverst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: Active screen follows &mouse
nb: Aktiv skjerm følger &mus

en: &Focus
nb: &Fokus

en: Window Behavior Configuration Module
nb: Modul for å tilpasse måten vinduer oppfører seg på

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
nb: © 1997–2002 KWin og KControl-forfatterne

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
nb: <p><h1>Vinduoppførsel</h1>Her kan du tilpasse måten vinduer oppfører seg når de flyttes, endrer størrelse og mottar museklikk.</p><p>Merk at dette oppsettet bare blir tatt i bruk når du bruker KWin som vindusbehandler. Hvis du bruker en annen vindusbehandler, så ta en titt på dokumentasjon for denne for å finne ut hvordan du endrer oppførselen til vinduene.</p>

en: &Titlebar Actions
nb: Handlinger for &tittellinja

en: Window Actio&ns
nb: Handlinger for &vinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Double-click:
nb: &Dobbeltklikk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
nb: Hendelse som utføres ved <em>dobbeltklikk</em> på tittellinja.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Maximize
nb: Maksimer

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
nb: Rull opp

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
nb: Lukk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
nb: Aktiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
nb: Inaktivt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
nb: Hendelse som utføres ved <em>venstreklikk</em> på tittellinja eller ramma til et <em>aktivt</em> vindu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
nb: Hendelse som utføres ved <em>venstreklikk</em> på tittellinja eller ramma til et <em>ikke-aktivt</em> vindu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
nb: Hendelse som utføres ved <em>venstreklikk</em> på tittellinja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
nb: Hendelse som utføres ved bruk av <em>midtre</em> museknapp på tittellinja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
nb: Hendelse som utføres ved <em>høyreklikk</em> på maksimeringsknappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
nb: Gripesone ved &vinduer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
nb: Her kan du sette opp gripesonen for vinduer, dvs. styrken på «magnetfeltet» som gjør at et vindu klemmer seg inntil et annet når det flyttes i nærheten av det.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
nb: &Gripesone i midten:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
nb: Her kan du sette opp gripesonen for midten av skjermen, dvs. styrken på «magnetfeltet» som får vinduer til å legge seg midt på skjermen når de blir flyttet i nærheten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
nb: Her kan du bestemme at vinduer bare skal gripes dersom du forsøker å legge dem over hverandre. dvs. de gripes ikke dersom vinduene bare kommer nær et annet vindu eller skrivebordskanten.
