kwin - en to nb translation catalogue (120 entries)

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
nb: Skrivebordseffekter ble omstartet på grunn av en grafikk-tilbakestilling

en: Desktop effects have been suspended by another application.<br/>You can resume using the '%1' shortcut.
nb: Skrivebordseffekter er blitt suspendert av et annet program.<br/> Du kan gjenoppta med snarveien «%1».

en: Window Manager
nb: Vindusbehandler

en: PID of the application to terminate
nb: PID til programmet som skal stoppes

en: Hostname on which the application is running
nb: Vertsnavn der programmet kjører

en: hostname
nb: vertsnavn

en: Caption of the window to be terminated
nb: Overskrift på vinduet som skal stoppes

en: caption
nb: overskrift

en: Name of the application to be terminated
nb: Navn på programmet som skal stoppes

en: name
nb: navn

en: ID of resource belonging to the application
nb: ID for ressurs som tilhører programmet

en: Time of user action causing termination
nb: Tid for brukerhandling som forårsaker stopp

en: time
nb: tid

en: KWin helper utility
nb: KWin hjelpeverktøy

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nb: Dette hjelpeverktøyet skal ikke kjøres direkte.

[ctx: @info]
en: <b>Application "%1" is not responding</b>
nb: <b>Programmet «%1» svarer ikke</b>

en: &Terminate Application %1
nb: &Avslutt program %1

en: Wait Longer
nb: Vent lenger

en: KDE window manager
nb: KDE Vindusbehandler

en: Disable configuration options
nb: Skru av oppsettsvalg

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
nb: Vis at KWin har nylig krasjet n ganger

en: Start a rootless Xwayland server.
nb: Start en rotløs Xwayland-tjener

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
nb: Navn på Wayland-sokkelen det lyttes på. «wayland-0» brukes hvis ingenting er satt.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
nb: X11-displayet som ska brukes i vindusmodus på plattformen X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
nb: Wayland-displayet som ska brukes i vindusmodus på plattformen Wayland.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
nb: Bredden for vindusmodus. Standardverdi er 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
nb: Høyden for vindusmodus. Standardverdi er 768.

en: Render through drm node.
nb: Tegn opp gjennom drm-modus.

en: Input method that KWin starts.
nb: Inndata-metode som KWin starter.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
nb: Programmer som skal startes når Wayland og XWayland-tjener er startet

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
nb: KWin er ustabilt.
    Det ser ut til at det har krasjet flere ganger etter hverandre.
    Du kan velge en annen vindusbehandler å kjøre:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
nb: kwin: klarte ikke kreve kontroll over vindusbehandleren, er det en annen vindusbehandler som kjører? (prøv å bruke --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
nb: kwin: en annen vindusbehandler kjører (prøv å bruke --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
nb: Bytt ut en ICCCM2.0 vindusbehandler som allerede kjører

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
nb: Vis skrivebordet

en: Walk Through Windows
nb: Bla gjennom vinduer

en: Walk Through Windows (Reverse)
nb: Bla baklengs gjennom vinduer

en: Walk Through Windows Alternative
nb: Bla gjennom vinduer på annen måte

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer på annen måte (baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application
nb: Bla gjennom vinduer fra gjeldende program

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer fra gjeldende program (baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
nb: Bla gjennom vinduer fra gjeldende program alternativt

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer fra gjeldende program alternativt /baklengs)

en: Walk Through Desktops
nb: Bla gjennom skrivebord

en: Walk Through Desktops (Reverse)
nb: Bla baklengs gjennom skrivebord

en: Walk Through Desktop List
nb: Bla gjennom skrivebordslista

en: Walk Through Desktop List (Reverse)
nb: Bla baklengs gjennom skrivebordslista

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
nb: Vindusbytter-installasjonen er ødelagt, ressurser mangler.
    Kontakt din distribusjon om dette.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nb: Du har valgt å vise et vindu uten kanter.
    Uten kantene får du ikke skrudd på kantene igjen ved hjelp av musa:bruk vindusmenyen isteden, den kan du skru på med snarveien %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nb: Du har valgt å vise et vindu i fullskjermmodus.
    Hvis programmet i seg selv ikke har et valg for å skru fullskjermmodusen av, får du ikke gjort dette igjen med musa. Bruk vindusmenyen isteden, den kan du skru på med snarveien %1.

en: &Move
nb: &Flytt

en: Keep &Above Others
nb: Hold &over andre

en: Keep &Below Others
nb: Hold &under andre

en: &Fullscreen
nb: &Fullskjerm

en: &Shade
nb: &Rull opp

en: Ma&ximize
nb: Ma&ksimer

en: Mi&nimize
nb: Mi&nimer

en: &More Actions
nb: &Flere handlinger

en: &Close
nb: Lu&kk

en: &Extensions
nb: Utvidels&er

en: &All Desktops
nb: &Alle skrivebord

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
nb: Skjerm &%1 (%2)

en: &All Activities
nb: &Alle aktiviteter

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
nb: <b>%1</b> er i bruk fra før

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
nb: <b>%1</b> brukes av %2 i %3

en: Window Operations Menu
nb: Handlingsmeny for vindu

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Maximize Window
nb: Maksimer vindu

en: Maximize Window Vertically
nb: Maksimer vindu loddrett

en: Maximize Window Horizontally
nb: Maksimer vindu vannrett

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: Shade Window
nb: Rull vindu opp

en: Move Window
nb: Flytt vindu

en: Resize Window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Raise Window
nb: Hev vindu

en: Lower Window
nb: Senk vindu

en: Toggle Window Raise/Lower
nb: Hev eller senk vindu

en: Make Window Fullscreen
nb: Gjør vinduet til fullskjerm

en: Keep Window Above Others
nb: Hold vindu over andre

en: Keep Window Below Others
nb: Hold vindu under andre

en: Activate Window Demanding Attention
nb: Velg vindu som krever oppmerksomhet

en: Setup Window Shortcut
nb: Sett opp vindussnarvei

en: Quick Tile Window to the Left
nb: Hurtigflislegg vindu mot venstre

en: Quick Tile Window to the Right
nb: Hurtigflislegg vindu mot høyre

en: Quick Tile Window to the Top
nb: Hurtigflislegg vindu øverst

en: Quick Tile Window to the Bottom
nb: Hurtigflislegg vindu nederst

en: Quick Tile Window to the Top Left
nb: Hurtigflislegg vindu øverst mot venstre

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
nb: Hurtigflislegg vindu nederst mot venstre

en: Quick Tile Window to the Top Right
nb: Hurtigflislegg vindu øverst mot høyre

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
nb: Hurtigflislegg vindu nederst mot høyre

en: Switch to Window Above
nb: Bytt til vinduet over

en: Switch to Window Below
nb: Bytt til vinduet under

en: Switch to Window to the Right
nb: Bytt til vinduet til høyre

en: Switch to Window to the Left
nb: Bytt til vinduet til venstre

en: Keep Window on All Desktops
nb: Behold vinduet på alle skrivebord

en: Window to Desktop %1
nb: Vindu til skrivebord %1

en: Window to Next Desktop
nb: Vindu til neste skrivebord

en: Window to Previous Desktop
nb: Vindu til forrige skrivebord

en: Window One Desktop to the Right
nb: Flytt vinduet ett skrivebord til høyre

en: Window One Desktop to the Left
nb: Flytt vinduet ett skrivebord til venstre

en: Window One Desktop Up
nb: Flytt vinduet ett skrivebord opp

en: Window One Desktop Down
nb: Flytt vinduet ett skrivebord ned

en: Window to Screen %1
nb: Vindu til skjerm %1

en: Window to Next Screen
nb: Vindu til neste skjerm

en: Window to Previous Screen
nb: Vindu til forrige skjerm

en: Switch to Screen %1
nb: Bytt til skjerm %1

en: Switch to Next Screen
nb: Bytt til neste skjerm

en: Switch to Previous Screen
nb: Bytt til forrige skjerm

en: Kill Window
nb: Avbryt vindu

en: Suspend Compositing
nb: Opphev sammensetting

en: Activate Window (%1)
nb: Skru på vindu (%1)

en: The window manager is configured to consider the screen with the mouse on it as active one.
    Therefore it is not possible to switch to a screen explicitly.
nb: Vindusbehandleren er satt opp til å betrakte den skjermen som har musepekeren som den aktive.
    Derfor er det ikke mulig å uttrykkelig bytte til en skjerm.

en: Desktop %1
nb: Skrivebord %1

en: Switch to Next Desktop
nb: Bytt til neste skrivebord

en: Switch to Previous Desktop
nb: Bytt til forrige skrivebord

en: Switch One Desktop to the Right
nb: Bytt ett skrivebord til høyre

en: Switch One Desktop to the Left
nb: Bytt ett skrivebord til venstre

en: Switch One Desktop Up
nb: Hopp ett skrivebord opp

en: Switch One Desktop Down
nb: Hopp ett skrivebord ned

en: Switch to Desktop %1
nb: Bytt til skrivebord %1
