kwin_effects - en to nb translation catalogue (116 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
nb: Lys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
nb: Sterkt uthevet

en: Show Desktop Grid
nb: Vis rutenett på skrivebordet

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
nb: Slått av

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
nb: Øverst

en: Top-Right
nb: Øverst til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
nb: Høyre

en: Bottom-Right
nb: Nederst til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
nb: Nederst

en: Bottom-Left
nb: Nederst til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
nb: Venstre

en: Top-Left
nb: Øverst til venstre

en: Center
nb: Senter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
nb: Sideveksler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
nb: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
nb: Selvvalgt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
nb: A&ntall rader:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
nb: Innretting av skrivebordnavn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
nb: Naturlig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
nb: Aktivering

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
nb:  millisekunder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
nb: Avstand:

en: Toggle Invert Effect
nb: Slå av/på omsnuingseffekt

en: Toggle Invert Effect on Window
nb: Slå av/på omsnuingseffekt på vindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
nb: Ton ut til svart (bare velkomstskjermer som bruker hele skjermen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
nb: Animasjonsvarighet:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
nb: millisekunder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
nb: Størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
nb: &Bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
nb: &Høyde:

en: Toggle Mouse Click Effect
nb: Slå museklikk-effekt av/på

[ctx: Left mouse button]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
nb: Midtre

[ctx: Right mouse button]
en: Right
nb: Høyre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
nb: Farge for venstre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
nb: Farge for midtre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
nb: Farge for høyre museknapp:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
nb: Ringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
nb: Linjebredde:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
nb:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
nb: Ringevarighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
nb: Ringradius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
nb: Antall ringer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
nb: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
nb: Skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
nb: Vis tekst:

en: Clear All Mouse Marks
nb: Fjern alle musemerker

en: Clear Last Mouse Mark
nb: Fjern siste musemerke

en: Clear Mouse Marks
nb: Fjern musemerker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
nb: &Farge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
nb: Tegn med musa ved å holde Shift + Meta og flytte musa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
nb: Utformingsmåte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
nb: Vannrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
nb: Loddrett:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
nb: Slå av/på minibilde for gjeldende vindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
nb: Maksimal &bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
nb: Mellom&rom:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
nb:  piksler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
nb: &Tetthet:

en: Track mouse
nb: Følg musa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
nb: Gjennomskinnelighet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
nb: Generelle innstillinger for gjennomskinnelighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
nb: Sprettopp-kombinasjonsbokser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
nb: Ugjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
nb: Dialogvinduer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
nb: Menyer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
nb: Vinduer som flyttes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
nb: Inaktive vinduer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
nb: Sett opp uavhengig gjennomskinnelighet for menyer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
nb: Nedtrekksmenyer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
nb: Sprettoppmenyer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
nb: Avrevne menyer:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
nb: Slå av/på nærværende vinduer (gjeldende skrivebord)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
nb: Slå av/på nærværende vinduer  (alle skrivebord)

en: Toggle Present Windows (Window class)
nb: Slå av/på nærværende vinduer (Vindusklasse)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
nb: Ignorer &minimerte vinduer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
nb: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
nb: &Stivhet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
nb: B&rems:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
nb: Fl&yttefaktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
nb: Vingle under &flytting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
nb: Vingle når &størrelsen endres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
nb: Slå på &avansert modus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
nb: &Vinglethet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
nb: Mindre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
nb: Mer

en: Move Zoomed Area to Left
nb: Flytt forstørret område mot venstre

en: Move Zoomed Area to Right
nb: Flytt forstørret område mot høyre

en: Move Zoomed Area Upwards
nb: Flytt forstørret område oppover

en: Move Zoomed Area Downwards
nb: Flytt forstørret område nedover

en: Move Mouse to Focus
nb: Flytt mus til fokus

en: Move Mouse to Center
nb: Flytt mus til senter

en: Move Left
nb: Flytt til venstre

en: Move Right
nb: Flytt til høyre

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
nb: Ved forstørring/forminsking, endre med definert faktor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
nb: «Zoom»-faktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
nb: Slå på fokus-følging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
nb: Musepeker:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
nb: Synlighet for musepekeren.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
nb: Skala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
nb: Behold

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
nb: Skjul

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
nb: Spor musebevegelser.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
nb: Proporsjonal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
nb: Sentrert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
nb: Skyv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
nb: Slått av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
nb: Musesporing
