kcmkwincompositing - en to nb translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
nb: Å beholde vinduers småbilder vil alltid kollidere med vinduenes minimering. Dette kan føre til at vinduer ikke suspenderer arbeidet når de minimeres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
nb: Animeringshastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
nb: Meget langsom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
nb: Øyeblikkelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
nb: Behold småbilder av vinduer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
nb: Aldri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
nb: Bare for viste vinduer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
nb: Alltid

en: Re-enable OpenGL detection
nb: Slå på OpenGL-oppdagelse
