kcm_kwindesktop - en to nb translation catalogue (16 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
nb[0]: Skrivebord %1
nb[1]: Skrivebord %1

en: There was an error connecting to the compositor.
nb: Feil ved tilkoling til sammensetteren.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
nb: Feil ved lagring av innstillinger til sammensetteren.

en: There was an error requesting information from the compositor.
nb: Feil ved forespørsel av informasjon fra sammensetteren.

[ctx: @text:label Number of rows, label associated to a number input field]
en: Rows:
nb: Rader:

[ctx: @action:button]
en: Add Desktop
nb: Legg til skrivebord

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
nb: Bekreft nytt navn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
nb: Fjern

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
nb: Virtuelle skrivebord er endret utenfra (utenfor dette innstillingsprogrammet). Hvis du lagrer, vil du overskrive disse endringene.

en: Row %1
nb: Rad %1

en: Options:
nb: Valg:

en: Navigation wraps around
nb: Navigering går rundt

en: Show animation when switching:
nb: Vis animasjon ved bytte:

en: Show on-screen display when switching:
nb: Vis skjermmeldinger ved bytte:

en: Show desktop layout indicators
nb: Vis skrivebordoppsett-indikatorer
