kcmkwinrules - en to nds translation catalogue (56 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
nds: <p><h1>Instellen för enkelte Finstern</h1> Hier kannst Du Optschonen fastleggen, de bloots för en Reeg Finstern gellt.</p><p>Beacht bitte, dat disse Instellen bloots anwendt warrt, wenn Du KWin as Finsterpleger bruukst. Wenn Du en annern Finsterpleger bruukst, kiek bitte binnen em sien Dokmentatschoon, wodennig sik dat Bedregen vun Finstern instellen lett.</p>

en: Application settings for %1
nds: Programm-Instellen för %1

en: Window settings for %1
nds: Finster-Instellen för %1

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
nds: Leggt fast, wat de Instellen för all Finstern vun't Programm bruukt warrt.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nds: Dit Hülp-Programm is nich för't direkte Opropen maakt.

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
nds: Instellen för enkelte Finstern

en: Edit Window-Specific Settings
nds: Instellen för enkelte Finstern fastleggen

en: Unimportant
nds: Eendoont

en: Exact Match
nds: Nau Övereenstimmen

en: Substring Match
nds: Deeltekenkeed-Övereenstimmen

en: Regular Expression
nds: Reguleer Utdruck

en: Apply Initially
nds: Na't Opstellen anwennen

en: Apply Now
nds: Nu anwennen

en: Remember
nds: Sekern

en: Do Not Affect
nds: Ahn Utwarken

en: Force
nds: Dwingen

en: Force Temporarily
nds: Temporeer dwingen

en: Edit
nds: Bewerken

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Import Rules
nds: Regeln importeren

en: Settings for %1
nds: Instellen för %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
nds: Du hest för Finsterklass "Eendoont" angeven.
    Dat bedüüdt, dat de Instellen villicht op Finstern vun all Programmen anwendt warrt. Wenn Du redig en allgemeen Fastleggen maken wullt, schullst Du tominnst de Finstertypen ingrenzen, so dat besünner Finstern utnahmen blifft.

en: Screen
nds: Schirm

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
nds: Finstern wullt mennigmaal ehr egen Positschoon op den Schirm hebben.
    Standardwies övergeiht dat de Standardmetood för't Platzeren
    un kann ok gresig wesen, wenn sik en Finster jümmers
    eenfach so in de Schirmmerrn opmaken deit.

en: Obey geometry restrictions
nds: Grött-Ingrenzen beachten

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
nds: Konsolen un Videoafspelers wullt mennigmaal wiss Bildafmeten
    wohren oder laat ehr Grötten nich na free ännern
    (a.B. de Afmeten vun een Enkelteken).
    Dit hett man mennigmaal keen Sinn. De Instellen verhöödt den Bruuk
    vun egen Afmeten, as a.B. Heelschirmbedrief.

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
nds: De Programmbalken schall dat Finster (nich) wiesen.

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
nds: De Pleger för virtuelle Schriefdischen schall dat Finster (nich) wiesen.

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
nds: De "Alt+Tab"-List schall dat Finster (nich) wiesen.

en: Shortcut
nds: Tastkombinatschoon

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
nds: KWin kann verhöden, dat anner Finstern aktiev maakt
    warrt ("anmaken") as dat opstunns bruukte Finster.
    Mennigmaal kann dat man ok malören.
    "Keen" maakt dit Finster jümmers aktiev,
    "Övermaten" maakt dit Finster nienich aktiev.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
nds: Mennigmaal laat sik Finstern nich mit en Muusklick aktiev maken.
    En anner Maal will Een man villicht ok verhöden, dat sik
    Finstern mit en Muusklick aktiev maken laat.

en: Ignore global shortcuts
nds: Globaal Tastkombinatschonen övergahn

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
nds: Wenn anmaakt, kriggt dat aktieve Finster all Tastatuuringaven,
    ok Alt+Tab usw.
    Dat lett sik sünnerlich för Emulaters oder virtuell Maschienen bruken.
    
    Man beacht:
    Is dat anmaakt, lett sik mit Alt+Tab nich mehr na en Finster wesseln
    un ok keen anner globaal Tastkombinatschonen mehr bruken.
    (as a.B. Alt+F2 för't Opropen vun KRunner).

en: Block compositing
nds: Tosamensetten blockeren

en: Normal Window
nds: Normaal Finster

en: Dialog Window
nds: Dialoogfinster

en: Utility Window
nds: Hülpprogramm-Finster

en: Dock (panel)
nds: Andocken (Paneel)

en: Toolbar
nds: Warktüüchbalken

en: Torn-Off Menu
nds: Aflööst Menü

en: Splash Screen
nds: Startschirm

en: Desktop
nds: Schriefdisch

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
nds: Enkel Menübalken

en: All Desktops
nds: All Schriefdischen

en: All Activities
nds: All Aktiviteten

en: Default
nds: Standard

en: No Placement
nds: Ahn Platzeren

en: Centered
nds: In de Merrn

en: Random
nds: Tofällig

en: Under Mouse
nds: Ünner de Muus

en: On Main Window
nds: Över dat Hööftfinster

en: Low
nds: Siet

en: Normal
nds: Normaal

en: High
nds: Hooch

en: Extreme
nds: Övermaten
