kcmkwincompositing - en to nds translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
nds: Wohrst Du de Finstervöransicht jümmers, funkscheneert dat nich goot, wenn de Finstern minimeert sünd. Finstern sett ehr Arbeit denn villicht nich ut, wenn Du ehr minimeerst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
nds: Animeergauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
nds: Bannig langsam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
nds: Fuurts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
nds: Finster-Vöransichten wohren:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
nds: Nienich

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
nds: Bloots bi wiest Finstern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
nds: Jümmers

en: Re-enable OpenGL detection
nds: "OpenGL-Opdecken" wedder anmaken
