kcmkwinscreenedges - en to nds translation catalogue (15 entries)

en: No Action
nds: Keen Akschoon

en: Lock Screen
nds: Schirm afsluten

en: %1 - All Desktops
nds: %1 - All Schriefdischen

en: %1 - Current Desktop
nds: %1 - Aktuell Schriefdisch

en: %1 - Current Application
nds: %1 - Aktuell Programm

en: Toggle window switching
nds: Finsterwesseln utlösen

en: Toggle alternative window switching
nds: Anner Finsterwesseln utlösen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
nds: vun den Schirm utlösen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
nds: Den Schriefdisch wesseln, wenn Du de Muus gegen de Schirmkant schuffst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
nds: &Schrifdisch wesseln an Kant:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
nds: Utmaakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
nds: De Tiet, wo lang Du de Muus gegen de Schirmkant schuven muttst, ehr dat de Akschoon utlösen deit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
nds: &Töövtiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
nds: Tiet na en Akschoon, ehr sik wedder en Akschoon utlösen lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
nds: Wedderutlöös-&Töövtiet:
