kwin - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
nl: Bureaubladeffecten

en: Author: %1
    License: %2
nl: Auteur: %1
    Licentie: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
nl: Video tonen/verbergen

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
nl: Configureren...

en: This module lets you configure desktop effects.
nl: Deze module laat u bureaubladeffecten configureren.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
nl: Tip: om uit te vinden hoe u een effect kunt activeren of instellen, kijk bij de instellingen ervan.

en: Configure Filter
nl: Filter configureren

en: Exclude unsupported effects
nl: Niet ondersteunde effecten uitsluiten

en: Exclude internal effects
nl: Interne effecten uitsluiten

en: Get New Desktop Effects...
nl: Nieuwe bureaubladeffecten ophalen...
