kcmkwm - en to nl translation catalogue (141 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Inactive Inner Window Actions
nl: Acties binnen inactief venster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Left click:
nl: &Linker muisklik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de linker muisknop binnen een inactief venster klikt. (dus niet op de titelbalk of de vensterrand).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate, raise and pass click
nl: Activeren, naar voorgrond en doorgeven-klik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate and pass click
nl: Activeren en doorgeven-klik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
nl: Activeren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate and raise
nl: Activeren en naar voorgrond brengen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Middle click:
nl: &Midden-klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de middelste muisknop binnen een inactief venster klikt (dus niet op de titelbalk of de vensterrand).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Right click:
nl: &Rechter-klik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de rechter muisknop binnen een inactief venster klikt. (dus niet op de titelbalk of de vensterrand).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse &wheel:
nl: Muis&wiel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de linker muisknop binnen een inactief venster scrolt. ('binnen' betekent niet in de titelbalk of het frame).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
nl: Scrollen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate and scroll
nl: Activeren en schuiven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate, raise and scroll
nl: Activeren, naar voorgrond en schuiven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
nl: Binnen het venster, titelbalk en frame-acties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mo&difier key:
nl: Samens&teltoets:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
nl: Hier kunt u opgeven of u de volgende acties kunt uitvoeren door de Meta- of Alt-toets ingedrukt te houden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: L&eft click:
nl: Link&er muisklik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de linker muisknop klikt op de titelbalk of de rand.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
nl: Verplaatsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Activate, raise and move
nl: Activeren, naar voorgrond en verplaatsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Toggle raise and lower
nl: Schakel om tussen naar voren en naar achter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
nl: Grootte wijzigen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
nl: Naar voren

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
nl: Naar achtergrond

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
nl: Minimaliseren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Decrease opacity
nl: Transparantie verhogen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Increase opacity
nl: Transparantie verlagen

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Do nothing
nl: Niets doen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Middle &click:
nl: Midden-&klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de middelste muisknop klikt op de titelbalk of de rand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right clic&k:
nl: Rechter-&klik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
nl: In deze rij kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de rechter muisknop klikt op de titelbalk of de rand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mo&use wheel:
nl: Mu&iswiel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
nl: Hier kunt u bepalen wat er gebeurt als u ergens binnen een venster met de muiswiel draait terwijl u de modificatietoets ingedrukt houdt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Raise/lower
nl: Naar voren/achter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Shade/unshade
nl: Op/afrollen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Maximize/restore
nl: Maximaliseren/herstellen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Keep above/below
nl: Voor/achter houden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Move to previous/next desktop
nl: Naar vorig/volgend bureaublad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Change opacity
nl: Dekking wijzigen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadeHoverLabel)
en: Window &unshading:
nl: Venster &afrollen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Als deze optie is geactiveerd zal een opgerold venster zich automatisch ontrollen wanneer de muisaanwijzer zich enige tijd boven de titelbalk bevindt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: On titlebar hover after:
nl: Bij boven de titelbalk zweven:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
nl: Stel hier de tijd in milliseconden in die zal verstrijken voordat een opgerold venster, op wiens titelbalk de muisaanwijzer staat, wordt afgerold.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en:  ms
nl:  msec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowPlacementLabel)
en: Window &placement:
nl: Venster&plaatsing:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het plaatsingbeleid bepaalt waar een nieuw venster zal verschijnen op het bureaublad.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style="margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Slim</span> zal proberen een minimale overlap van vensters te bereiken</li><li style="margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximaliseren</span> zal proberen om elk venster te maximaliseren om het gehele scherm te vullen. Het kan nuttig zijn om selectief plaatsing van sommige vensters te beïnvloeden met de vensterspecifieke instellingen.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Willekeurig</span> zal een willekeurige positie gebruiken</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Gecentreerd</span> zal het venster centreren</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Linker bovenhoek</span> zal het venster in de linker bovenhoek plaatsen</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Onder muis</span> zal het venster onder de aanwijzer plaatsen</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Minimal Overlapping
nl: Minimale overlapping

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Maximized
nl: Gemaximaliseerd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
nl: Willekeurig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
nl: Gecentreerd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: In Top-Left Corner
nl: In hoek linksboven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Under mouse
nl: Onder muis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
nl: Indien aangezet, zullen toepassingen, die in staat zijn om de posities van hun vensters te onthouden, dat mogen doen. Dit zal de vensterplaatsingsmodus, zoals bovenstaand gedefinieerd, overschrijven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
nl: Toepassingen toestaan de posities van hun eigen vensters te onthouden, als ze dat ondersteunen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, specialWindowsLabel)
en: &Special windows:
nl: &Speciale vensters:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
nl: Wanneer ingeschakeld zullen hulpvensters (gereedschapvensters, afscheurmenu's, ...) van inactieve vensters worden verborgen en alleen getoond zal het programma actief wordt. Merk op dat programma's de vensters moeten markeren met het juiste venstertype om deze functie goed te laten werken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: Hide utility windows for inactive applications
nl: Hulpvensters van inactieve programma's verbergen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyLabel)
en: Virtual Desktop behavior:
nl: Gedrag van virtueel bureaublad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyDescriptionLabel)
en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
nl: Bij activeren van een venster op een ander virtueel bureaublad:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>deze instelling bestuurt wat er gebeurt wanneer een open venster zich bevindt op een virtueel bureaublad anders dan de nu actieve. </p><p><span style=" font-style:italic;">Schakel om naar dat andere virtuele bureaublad</span> zal omschakelen naar het virtuele bureaublad waar het venster nu zich bevindt. </p><p><span style=" font-style:italic;">Breng venster naar het huidige virtuele bureaublad</span> maakt dat het venster naar het actieve virtuele bureaublad springt. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Switch to that Virtual Desktop
nl: Schakel naar dat andere virtuele bureaublad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Bring window to current Virtual Desktop
nl: Venster naar huidig virtuele bureaublad brengen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyLabel)
en: Window &activation policy:
nl: Beleid voor &activeren van venster:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
nl: Met deze optie kunt u specificeren hoe en wanneer vensters focus zullen krijgen.

[ctx: sassa asas]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus
nl: Klikken voor focus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus (mouse precedence)
nl: Klikken voor focus (muis heeft voorrang)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse
nl: Focus volgt muis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse (mouse precedence)
nl: Focus volgt muis (muis heeft voorkeur)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus under mouse
nl: Focus onder muis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus strictly under mouse
nl: Focus strikt onder muis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, delayFocusOnLabel)
en: &Delay focus by:
nl: Focus &uitstellen met:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
nl: Dit is de tijdsduur die verstrijkt voordat het venster waar de muisaanwijzer zich in bevindt de focus krijgt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStealingLabel)
en: Focus &stealing prevention:
nl: Voorkomen van &afpakken van focus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Deze optie bepaalt in hoeverre KWin zal proberen dat de focus wordt overdragen aan onverwacht geactiveerde nieuwe vensters (opmerking: dit werkt niet met het beleid voor focus van <span style=" font-style:italic;">Focus onder muis</span> of <span style=" font-style:italic;">Focus strict onder muis</span>.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Geen:</span> Voorkomen is uitgeschakeld en nieuwe vensters worden geactiveerd.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Laag:</span> Voorkomen is ingeschakeld; wanneer sommige vensters geen ondersteuning hebben voor het onderliggende mechanisme en KWin niet betrouwbaar kan bepalen om het venster al dan niet te activeren, zal het worden geactiveerd. Deze instelling kan zowel slechte als betere resultaten hebben dan het midden niveau, afhankelijk van de toepassingen.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Midden:</span> Voorkomen is ingeschakeld.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> Nieuwe vensters worden alleen geactiveerd als geen venster nu actief is of als deze behoort bij de nu actieve toepassing. Deze instelling is waarschijnlijk niet echt bruikbaar bij niet gebruiken van het focusbeleid van de muis.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreem:</span> Alle vensters moeten expliciet geactiveerd worden door de gebruiker.</li></ul><p>Vensters die afgehouden worden van het stelen van focus worden gemarkeerd als vragen om aandacht, wat standaard betekent dat hun taakbalk-item geaccentueerd zal worden. Dit kan gewijzigd worden in de besturingsmodule Meldingen.</p></body></html>

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone) i18n: ectx: property (
en: None
nl: Geen

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Low
nl: Laag

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Medium
nl: Middel

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: High
nl: Hoog

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Extreme
nl: Extreem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raisingWindowsLabel)
en: Raising windows:
nl: Vensters naar voren halen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
nl: Schakel deze optie in als u wilt dat vensters automatisch naar voren komen wanneer u ergens in de inhoud klikt. Om dit te wijzigen voor inactieve vensters, wijzig de bijhorende instellingen op tabblad "Acties".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: &Click raises active window
nl: K&likken brengt actief venster naar voren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal een venster in de achtergrond automatisch naar voren komen wanneer de muisaanwijzer er een tijdje op staat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: &Raise on hover, delayed by:
nl: Naar vo&ren halen door er boven te zweven, vertraagd met:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
nl: Dit is de tijdsduur die verstrijkt voordat het venster waar de muisaanwijzer zich op bevindt automatisch naar de voorgrond wordt verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, multiscreenBehaviorLabel)
en: Multiscreen behavior:
nl: Gedrag bij meervoudig scherm:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: When this option is enabled, the active screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active screen is the screen containing the focused window.
nl: Als deze optie is ingeschakeld is het actieve scherm (waarin bijv. nieuwe vensters verschijnen) het scherm waar zich de muisaanwijzer bevindt. Wanneer uitgeschakeld is het actieve scherm het scherm waarin het venster met de focus zich bevindt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: Active screen follows &mouse
nl: Actief scherm volgt de &muis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
nl: Als deze optie is geactiveerd is zijn focushandelingen beperkt tot het actieve scherm.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: &Separate screen focus
nl: G&escheiden schermfocus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyDescriptionLabel)
en: Window activation policy description
nl: Beschrijving van beleid voor activeren van venster

en: Titlebar A&ctions
nl: Titelbalka&cties

en: W&indow Actions
nl: Vensteract&ies

en: Mo&vement
nl: &Verplaatsing

en: Adva&nced
nl: Geava&nceerd

en: Window Behavior Configuration Module
nl: Venstergedrag Configuratiemodule

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
nl: (c) 1997 - 2002 auteurs van KWin en  KControl

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
nl: <p><h1>Venstergedrag</h1> Hier kunt u bepalen hoe de vensters zich gedragen als ze worden verplaatst, als ze hun formaat wordt veranderd, of als er op wordt geklikt. U kunt ook het focusbeleid bepalen en het plaatsingbeleid voor nieuwe vensters.</p><p>Opmerking: deze configuratie is alleen van toepassing als u KWin als windowmanager gebruikt. Als u een andere windowmanager gebruikt, kijk dan in de documentatie ervan hoe u het venstergedrag kunt wijzigen.</p>

en: &Titlebar Actions
nl: &Titelbalkacties

en: Window Actio&ns
nl: Ve&nsteracties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Titlebar Actions
nl: Titelbalkacties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Double-click:
nl: &Dubbelklik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
nl: Gedrag bij <em>dubbele</em> muisklik op de titelbalk.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Maximize
nl: Maximaliseren

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Vertically maximize
nl: Verticaal maximaliseren

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Horizontally maximize
nl: Horizontaal maximaliseren

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
nl: Oprollen

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
nl: Sluiten

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Show on all desktops
nl: Op alle bureaubladen tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
nl: Gedrag bij <em>muiswiel</em> schuiven boven de titelbalk.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Titlebar and Frame Actions
nl: Titelbalk en frame-acties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
nl: Actief

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
nl: Inactief

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
nl: Hier kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de <em>linker muisknop</em> klikt op de titelbalk of de rand van een <em>inactief</em> venster.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QCombo
en: Show actions menu
nl: Actiesmenu tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
nl: Hier kunt u bepalen wat er gebeurt als u met de <em>linker</em> muisknop op de titelbalk of de rand van een <em>inactief</em> venster klikt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Activate and lower
nl: Activeren en naar achteren brengen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Maximize Button Actions
nl: Knopacties maximaliseren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
nl: Gedrag bij <em>linker</em> muisklik op de maximaliseerknop.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
nl: Gedrag bij <em>middelste</em> muisklik op de maximaliseerknop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle c&lick:
nl: Midden-k&lik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
nl: Gedrag bij <em>rechter</em> muisklik op de maximaliseerknop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, borderSnapLabel)
en: Screen &edge snap zone:
nl: Magn&etische schermzone:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
nl: Hier kunt u de omvang van de magnetische zone van de schermranden instellen. Vensters die binnen dit veld komen worden automatisch naar de schermrand toe getrokken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
nl: Magnetische &vensterrand:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
nl: Hier kunt u de omvang van het magnetische veld rond de vensters instellen. Wanneer twee vensters met hun rand binnen dit veld komen worden ze automatisch tegen elkaar geplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
nl: Magnetisch veld in midden van s&cherm:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
nl: Hier kunt u de omvang van het magnetische veld in het midden van het scherm instellen. Vensters die binnen dit veld komen worden automatisch naar het midden van het scherm toe getrokken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OverlapSnapLabel)
en: &Snap windows:
nl: Venster&s tegen elkaar klikken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
nl: Deze instelling zorgt er voor dat vensters alleen tegen elkaar worden gedrukt als u ze bij het verplaatsen iets laat overlappen. Vensters die dicht bij elkaar komen worden dus niet naar elkaar toe getrokken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Only when overlapping
nl: Alleen bij overlappen

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
nl: <em>Klik voor focus:</em> Een venster wordt actief wanneer u erin klikt. Dit gedrag is algemeen in andere besturingssystemen en waarschijnlijk wat u wilt.

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
nl: <em>Klik voor focus (muis heeft voorrang)</em> Dit is meestal hetzelfde als <em>Klik voor focus</em>. Als een actief venster door het systeem gekozen moet worden (bijv. omdat de huidige actieve is gesloten) zal het venster onder de muis de voorkeur hebben. Ongebruikelijk, maar mogelijk een variant van <em>Klik voor focus</em>.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
nl: <em>Focus volgt muis:</em> De muis boven een venster zetten zal het activeren. Bijv. vensters die willekeurig onder de muis verschijnen zullen geen focus krijgen. <em>Voorkomen van het stelen van focus</em> vindt plaats zoals gebruikelijk. Lijkt op <em>Klik voor focus</em> maar zonder te hoeven klikken.

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
nl: Dit is meestal hetzelfde als <em>Focus volgt muis</em>. Als een actief venster door het systeem gekozen moet worden (bijv. omdat het huidige actieve wordt gesloten) heeft het venster onder de muis de voorkeur. Kies dit, als u een via er boven zweven focus wilt besturen.

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
nl: <em>Focus onder muis:</em> De focus blijft altijd in het venster onder de muis.<br/><strong>Waarschuwing:</strong><em>Voorkomen van stelen van focus</em> en de <em>sneltoets ('Alt+Tab')</em> zijn in tegenspraak met het beleid van activeren en zal niet werken. U zult in plaats daarvan waarschijnlijk <em>Focus volgt muis (muis heeft voorrang)</em> willen gebruiken!

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
nl: <em>Focus strikt onder muis</em> De focus is altijd onder de muis (bij twijfel nergens) lijkt heel erg op het gedrag van focus in een niet beheerde oude X11-omgeving.<br/><strong>Waarschuwing:</strong> <em>Voorkomen van stelen van focus</em> en de <em>sneltoets ('Alt+Tab')</em> zijn in tegenspraak met het beleid voor activeren en zal niet werken. U zult in plaats daarvan waarschijnlijk <em>Focus volgt muis (muis heeft voorrang)</em> willen gebruiken!
