kwin_clients - en to nl translation catalogue (17 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
nl: Heel klein

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
nl: Normaal

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
nl: Groot

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
nl: Erg groot

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
nl: Enorm

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
nl: Extra enorm

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
nl: Veel te groot

en: Button size:
nl: Knopgrootte:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
nl: Instellingen

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
nl: Titeluitlij&ning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
nl: Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
nl: Midden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
nl: Rechts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
nl: Selecteer deze optie om de vensterranden in te kleuren met dezelfde kleuren als de titelbalk. Anders worden de vensterranden met de achtergrondkleur ingekleurd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
nl: Gekleurde vensterrand

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
nl: Selecteer deze optie als u wilt dat knoppen bewegen wanneer u er met de muisaanwijzer overheen gaat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
nl: Bewegende knoppen
