kwin - en to nl translation catalogue (12 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Peek at Desktop Animation
nl: Spieken naar animatie van bureaublad

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Tools
nl: Hulpmiddelen

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Virtual Desktop Switching Animation
nl: Animatie van wisselen tussen bureaubladen

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Management
nl: Vensterbeheer

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Open/Close Animation
nl: Animatie van venster openen/sluiten

en: KWin development team
nl: Ontwikkelteam van KWin

[ctx: Error message]
en: Could not locate package metadata
nl: Kon metagegevens van pakket niet vinden

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not contain a valid metadata.json file
nl: %1 bevat geen geldig bestand metadata.json

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not exist
nl: %1 bestaat niet

en: Error loading widget from %1: %2
nl: Fout bij het laden van widget uit %1: %2
