kwin - en to nn translation catalogue (18 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
nn[0]: Skrivebord %1
nn[1]: Skrivebord %1

en: There was an error connecting to the compositor.
nn: Feil ved tilkopling til samansetjaren.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
nn: Feil ved lagring av innstillingar til samansetjaren.

en: There was an error requesting information from the compositor.
nn: Feil ved førespurnad om informasjon frå samansetjaren.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
nn: Med denne modulen kan du setja opp navigering, nummer og vising av virtuelle skrivebord.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
nn: Endra namn

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
nn: Stadfest nytt namn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
nn: Fjern

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
nn: Virtuelle skrivebord er endra utanfrå (utanfor dette innstillingsprogrammet). Viss du lagrar, vil du overskriva desse endringane.

en: Row %1
nn: Rad %1

[ctx: @action:button]
en: Add
nn: Legg til

en: 1 Row | %1 Rows
nn[0]: 1 rad
nn[1]: %1 rader

en: Options:
nn: Val:

en: Navigation wraps around
nn: Navigering går rundt

en: Show animation when switching:
nn: Vis animasjon ved byte:

en: Show on-screen display when switching:
nn: Vis skjermmeldingar ved byte:

en: Show desktop layout indicators
nn: Vis skrivebordoppsett-indikatorar

en: Virtual Desktops
nn: Virtuelle skrivebord
