kwin_effects - en to nn translation catalogue (182 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
nn: Sløringsstyrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
nn: Lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
nn: Sterk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
nn: Støystyrke:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Vel stad å henta farge frå med venstreklikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

en: Show Desktop Grid
nn: Vis skrivebordsoversikt

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
nn: Av

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
nn: Oppe

en: Top-Right
nn: Oppe til høgre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
nn: Til høgre

en: Bottom-Right
nn: Nede til høgre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
nn: Nede

en: Bottom-Left
nn: Nede til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
nn: Til venstre

en: Top-Left
nn: Oppe til venstre

en: Center
nn: I midten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
nn: Skrivebordsvising

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
nn: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
nn: Tilpassa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
nn: T&al på rader:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
nn: Justering av skrivebords&namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
nn: Vis knappar for å endra talet på virtuelle skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
nn: &Rutenett-utforming:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
nn: Næraste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
nn: Naturleg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
nn: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
nn: Vindaugsutformingar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
nn: Bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
nn: Styrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
nn: Mørklegg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
nn: Dokkpanel og andre panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
nn: Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
nn: Hald over vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
nn: Etter vindaugsgruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
nn: Fullskjermsvindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
nn: Lengd:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
nn:  millisekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
nn: Animasjon ved vindaugsopning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
nn: Roteringskant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
nn: Roteringsvinkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
nn: Avstand:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
nn: Animasjon ved vindaugslukking

en: Toggle Invert Effect
nn: Slå av/på omsnuingseffekt

en: Toggle Invert Effect on Window
nn: Slå av/på omsnuingseffekt på vindauge

en: Invert Screen Colors
nn: Snu om skjermfargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
nn: Ton ut til svart (berre velkomstskjermar som brukar heile skjermen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
nn: Animasjonslengd:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
nn: millisekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
nn: Storleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
nn: &Breidd:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
nn:  pikslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
nn: &Høgd:

en: Toggle Mouse Click Effect
nn: Slå på/av museklikk-effekt

[ctx: Left mouse button]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
nn: Midt på

[ctx: Right mouse button]
en: Right
nn: Høgre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
nn: Farge på venstre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
nn: Farge på midtre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
nn: Farge på høgre museknapp:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
nn: Avanserte innstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
nn: Ringar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
nn: Linjebreidd:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
nn:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
nn:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
nn: Ringtid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
nn: Ringradius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
nn: Mengd ringar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
nn: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
nn: Skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
nn: Vis tekst:

en: Clear All Mouse Marks
nn: Fjern alle musemerke

en: Clear Last Mouse Mark
nn: Fjern siste muselinje

en: Clear Mouse Marks
nn: Fjern muselinjer

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
nn[0]:  piksel
nn[1]:  pikslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
nn: &Breidd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
nn: &Farge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
nn: Teikn med musa ved å halda nede «Shift + Meta-tast» og flytta musa.

[ctx: @label]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Toggle Overview
nn: Slå på/av oversikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
nn: Utforming:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
nn: Uklar bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
nn: Ignorer minimerte vindauge:

en: Delete Virtual Desktop
nn: Slett virtuelt skrivebord

en: Add Virtual Desktop
nn: Legg til virtuelt skrivebord

en: No matching windows
nn: Ingen samsvarande vindauge

en: Drag Down To Close
nn: Dra ned for å lukka

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
nn: Lukk vindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
nn: Skalering ved vindausopning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
nn: Skalering ved vindauslukking:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
nn: Skjermbilete

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
nn: Skjermbiletet er lagra som %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Vel vindauge å ta skjermbilete av med klikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Ta skjermbilete med klikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
nn: Oppteikningstid

[ctx: @label]
en: Paint Amount
nn: Oppteikningsmengd

[ctx: @label]
en: Current FPS
nn: Gjelande tal for bilete per sekund

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
nn: Maksgrense for bilete per sekund

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
nn: Denne effekten er ikkje ein ytingstest

en: Toggle Show Paint
nn: Vis/gøym oppteikning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
nn: Avstand mellom skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
nn: Vassrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
nn: Loddrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
nn: Glid skrivebordsbakgrunn

en: Toggle Thumbnail for Current Window
nn: Slå av/på minibilete for gjeldande vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
nn: Maks&breidd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
nn: &Mellomrom:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
nn:  pikslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
nn: &Ugjennomsikt:

en: Toggle Tiles Editor
nn: Start/avslutt flisredigering

en: Padding:
nn: Luft:

en: Load Layout...
nn: Opna utforming …

en: Close
nn: Lukk

en: Split Horizontally
nn: Del oppe/nede

en: Split Vertically
nn: Del venstre/høgre

en: Add Floating Tile
nn: Legg til flytflis

en: Delete
nn: Slett

en: Track mouse
nn: Følg mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
nn: Utløys effekt med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
nn: Snøggtast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
nn: Valtast:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
nn: Gjennomsikt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
nn: Generelle gjennomsiktsinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
nn: Oppsprettsvindauge med kombinasjonsboks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
nn: Ugjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
nn: Dialogvindauge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
nn: Gjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
nn: Menyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
nn: Vindauge som vert flytta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
nn: Inaktive vindauge:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
nn: Vel menygjennomsikt uavhengig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
nn: Nedtrekksmenyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
nn: Sprettoppmenyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
nn: Avrivne menyar:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
nn: Vis/gøym vindauge (på det gjeldande skrivebordet)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
nn: Vis/gøym vindauge (på alle skriveborda)

en: Toggle Present Windows (Window class)
nn: Vis/gøym vindauge (i vindaugsklassen)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
nn: Vis/gøym vindauge (vindaugsklasse på gjeldande skrivebord)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
nn: Ignorer &minimerte vindauge

en: No Matches
nn: Ingen treff

en: No Windows
nn: Ingen vindauge

en: Filter windows…
nn: Filtrer vindauge …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
nn: &Stivleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
nn: &Dra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
nn: &Flyttefaktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
nn: Rista ved &flytting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
nn: Rist ved &storleiksendring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
nn: Bruk &avansert modus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
nn: &Ristegrad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
nn: Lågare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
nn: Høgare

en: Move Zoomed Area to Left
nn: Flytt forstørra område til venstre

en: Move Zoomed Area to Right
nn: Flytt forstørra område til høgre

en: Move Zoomed Area Upwards
nn: Flytt forstørra område oppover

en: Move Zoomed Area Downwards
nn: Flytt forstørra område nedover

en: Move Mouse to Focus
nn: Flytt peikar til fokus

en: Move Mouse to Center
nn: Flytt peikar til midten

en: Move Left
nn: Flytt til venstre

en: Move Right
nn: Flytt til høgre

en: Move Up
nn: Flytt opp

en: Move Down
nn: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
nn: Ved forstørring/forminsking, endra med vald storleiksfaktor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
nn: Storleiksfaktor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
nn: Slå på fokusfølging. For dette må QAccessible slåast på for programmet («export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
nn: Bruk fokusfølging

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
nn: Slå på følging av skrivemerket. For dette må QAccessible slåast på for programmet («export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
nn: Bruk følging av skrivemerke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
nn: Musepeikar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
nn: Synlegheit for musepeikaren.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
nn: Skalering

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
nn: Behald

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
nn: Gøym

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
nn: Spor muserørsler.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
nn: Proporsjonal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
nn: Sentrert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
nn: Skuv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
nn: Av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
nn: Musesporing:
