kcmkwinrules - en to nn translation catalogue (155 entries)

en: Copy of %1
nn: Kopi av %1

en: Application settings for %1
nn: Programinnstillingar for %1

en: Window settings for %1
nn: Vindaugsinnstillingar for %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unimportant
nn: Ikkje viktig

[ctx: @item:inlistbox]
en: Exact match
nn: Nøyaktig treff

[ctx: @item:inlistbox]
en: Substring match
nn: Treff i delstreng

[ctx: @item:inlistbox]
en: Regular expression
nn: Regulært uttrykk

[ctx: @item:inlistbox This is a noun]
en: Match
nn: Samsvar

en: Apply initially
nn: Bruk frå start

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
nn: Vindaugseigenskapen vert berre sett til den gjevne verdien når vindauget vert oppretta.
    Ingen seinare endringar vert påverka.

en: Apply now
nn: Bruk no

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
nn: Vindaugseigenskapen vert sett til den gjevne verdien med ein gong, men vert ikkje påverka seinare.
    (Handlinga vert sletta etterpå.)

en: Remember
nn: Hugs

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
nn: Verdien til vindaugseigenskapen vert teken vare på, slik at den sist brukte verdien vert brukt kvar gong vindauget vert oppretta.

en: Do not affect
nn: Ikkje påverk

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
nn: Vindaugseigenskapen vert ikkje påverka, så standard­handteringa av han vert brukt.
    Om du vel dette, vil ikkje meir generelle vindaugs­innstillingar ha nokon verknad.

en: Force
nn: Tving

en: The window property will be always forced to the given value.
nn: Vindaugseigenskapen vert alltid sett til den oppgjevne verdien.

en: Force temporarily
nn: Tving mellombels

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
nn: Vindaugseigenskapen vert sett til den oppgjevne verdien inntil vindauget vert gøymt.
    (Handlinga vert sletta når vindauget vert gøymt.)

en: Settings for %1
nn: Innstillingar for %1

en: New window settings
nn: Innstillingar for nye vindauge

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
nn: Du har oppgjeve at vindaugsklassen ikkje er viktig.
    Det tyder at innstillingane kanskje vert brukte på vindauge frå alle program. Dersom du verkeleg vil laga ei generell innstilling, bør du i alle fall avgrensa vindaugstypane slik at du unngår spesielle vindaugstypar.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
nn: Nokre program endrar geometrien sin på eiga hand etter oppstart, og dei overstyrer dermed innstillingane dine for storleik og plassering. For å tvinga gjennom desse innstillingane må du òg setja eigenskapen «%1» til «Ja».

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
nn: Med veldig låge tettleiksverdiar (høg gjennomsikt), kan det vera veldig vanskeleg å lesa teksten i vindauget. Med tettleiken 0 % vert vindauget heilt usynleg.

en: Description
nn: Skildring

en: Window matching
nn: Vindaugsval

en: Window class (application)
nn: Vindaugsklasse (program)

en: Match whole window class
nn: Treff på heile vindaugsklassen

en: Whole window class
nn: Heile vindaugsklassen

en: Window types
nn: Vindaugstypar

en: Window role
nn: Vindaugsrolle

en: Window title
nn: Vindaugstittel

en: Machine (hostname)
nn: Maskin (vertsnamn)

en: Window tag
nn: Vindaugsmerkelapp

en: Has parent window
nn: Har foreldervindauge

en: Position
nn: Plassering

en: Size & Position
nn: Storleik og plassering

en: Size
nn: Storleik

en: Maximized horizontally
nn: Maksimert vassrett

en: Maximized vertically
nn: Maksimert loddrett

en: Virtual desktop
nn: Virtuelt skrivebord

en: Virtual desktops
nn: Virtuelle skrivebord

en: Activities
nn: Aktivitetar

en: Screen
nn: Skjerm

en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

en: Minimized
nn: Minimert

en: Initial placement
nn: Startplassering

en: Ignore requested geometry
nn: Ignorer førespurd geometri

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
nn: Nokre program definerer sine eigne geometriar, som overstyrer vindaugs­handsamaren. Registrerer du denne eigenskapen, vil det overstyra plasserings­ønska til programma.<nl/><nl/>Dette påverkar verdiane <interface>Storleik</interface> og <interface>Plassering</interface>, men ikkje <interface>Maksimert</interface> eller <interface>Fullskjerm</interface>.<nl/><nl/>Merk at plasseringa òg kan brukast til flytting til ein annan <interface>Skjerm</interface>.

en: Minimum Size
nn: Minste storleik

en: Maximum Size
nn: Største storleik

en: Obey geometry restrictions
nn: Følg geometriavgrensingar

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
nn: Nokre program, som videoavspelarar og terminalar, kan be KWin om å avgrensa dei til eit viss breidd/høgd-forhold eller til å berre kunna utvidast med storleikar større enn eitt teikn. Bruk denne eigenskapen for å ignorera slike avgrensingar og la vindauga få vilkårleg storleik.<nl/><nl/>Dette kan vera nyttig for vindauge som ikkje heilt fyller skjermen når dei er maksimerte.

en: Keep above other windows
nn: Hald over andre vindauge

en: Arrangement & Access
nn: Ordning og tilgang

en: Keep below other windows
nn: Hald under andre vindauge

en: Skip taskbar
nn: Hopp over oppgåvelinje

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
nn: Styrer om vindauget skal visast i oppgåvehandsamaren.

en: Skip pager
nn: Hopp over sidevekslar

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
nn: Styrer om vindauget skal visast i handsamaren for virtuelle skrivebord.

en: Skip switcher
nn: Hopp over vekslar

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
nn: Styrer om vindauget skal visast i <shortcut>Alt + Tab</shortcut>-vindaugslista.

en: Shortcut
nn: Snøggtast

en: No titlebar and frame
nn: Inga tittellinje og ramme

en: Appearance & Fixes
nn: Utsjånad og fiksar

en: Titlebar color scheme
nn: Fargeoppsett for tittellinje

en: Active opacity
nn: Aktiv tettleik

en: Inactive opacity
nn: Inaktiv tettleik

en: Focus stealing prevention
nn: Hindra fokussteling

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
nn: KWin prøver å hindra vindauge som vart opna utan medverknad frå deg, å leggja seg fremst og ta fokus når du arbeider i eit anna vindauge. Her kan du endra nivået for hindring av fokus­steling, både for program og enkeltvindauge.<nl/><nl/>Her er det som vil skje med vindauge opna utan medverknad frå deg:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Ingen:</emphasis> Vindauget vert lagt fremst og får fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Låg:</emphasis> Fokussteling vert hindra. Men om KWin tolkar situasjonen som tvitydig, vert vindauget likevel lagt fremst og i fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Fokussteling vert hindra. Og om KWin tolkar situasjonen som tvitydig, vert vindauget <emphasis strong='true'>ikkje</emphasis> lagt fremst eller i fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Høg:</emphasis> Vindauget vert berre lagt fremst og i fokus dersom det tilhøyrer programmet som alt har fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstrem:</emphasis> Vindauget vert aldri lagt fremst eller i fokus.</item></list>

en: Focus protection
nn: Fokusvern

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
nn: Denne eigenskapen fastset nivået av fokusvern for det gjeldande vindauget. Han vert brukt for å overstyra nivået på hindring av fokus­steling brukt på nye vindauge som vert opna utan medverknad frå deg.<nl/><nl/>Her er det som vil skje med nye vindauge opna utan medverknad frå deg når vindauget med denne eigenskapen har fokus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Ingen</emphasis>: Eit nyopna vindauge vert alltid lagt fremst og i fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Låg:</emphasis> Fokussteling vert hindra for eit nyopna vindauge. Men om KWin tolkar situasjonen som tvitydig, vert vindauget likevel lagt fremst og i fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Fokussteling vert hindra for eit nyopna vindauge. Og om KWin tolkar situasjonen som tvitydig, vert vindauget <emphasis strong='true'>ikkje</emphasis> lagt fremst eller i fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Høg:</emphasis> Eit nyopna vindauge vert berre lagt fremst og i fokus dersom det tilhøyrer programmet som alt har fokus.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstrem:</emphasis> Eit nyopna vindauge vert aldri lagt fremst eller i fokus.</item></list>

en: Accept focus
nn: Ta imot fokus

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
nn: Styrer om vindauget skal få fokus når du trykkjer på det.

en: Ignore global shortcuts
nn: Blokker globale snøggtastar

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
nn: Bruk denne eigenskapen for å hindra globale snøggtastar å verka når vindauget er fokusert. Denne kan for eksempel vera nyttig for emulatorar og virtuelle maskiner som handterer dei same snøggtastane internt.<nl/><nl/>Merk at du ikkje kan bruka <shortcut>Alt + Tab</shortcut> for å byta vekk frå vindauget, og heller ikkje andre globale snøggtastar, som <shortcut>Alt + Mellomrom</shortcut> for å starta KRunner.

en: Closeable
nn: Lukkbart

en: Desktop file name
nn: Namn på skrivebordsfil

en: Block compositing
nn: Blokksamansetjing

en: Layer
nn: Lag

en: Adaptive sync
nn: Adaptiv synkronisering

en: Allow tearing
nn: Tillat skjermriving

en: Hide from screenshots and screen recordings
nn: Gøym frå skrivebord og skjermopptak

en: Window class not available
nn: Vindaugsklassen er ikkje tilgjengeleg

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
nn: Programmet oppgjev ikkje nokon klasse for vindauget, så KWin kan ikkje bruka ein klasse for å oppdaga vindauget og ta i bruk reglar. Viss du likevel ønskjer å bruka automatiske reglar på vindauget, kan du prøva å definera dei ut frå andre eigenskapar, som vindaugstittelen.<nl/><nl/>Vurder òg å melda frå om denne feilen til utviklarane av programmet.

en: All window types
nn: Alle vindaugstypar

en: Normal window
nn: Normalt vindauge

en: Dialog window
nn: Dialogvindauge

en: Utility window
nn: Verktøyvindauge

en: Dock (panel)
nn: Dokkpanel

en: Toolbar
nn: Verktøylinje

en: Torn-off menu
nn: Avriven meny

en: Splash screen
nn: Velkomstbilete

en: Desktop
nn: Skrivebord

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
nn: Frittståande menylinje

en: On-screen display
nn: På skjermmelding

en: All desktops
nn: Alle skrivebord

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
nn: Vis vindauget på alle skriveborda

en: All activities
nn: Alle aktivitetar

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
nn: Tilgjengeleg i alle aktivitetar

en: Default
nn: Standard

en: No placement
nn: Inga plassering

en: Minimal overlapping
nn: Minimalt overlapp

en: Maximized
nn: Maksimert

en: Centered
nn: Sentrert

en: Random
nn: Vilkårleg

en: In top-left corner
nn: Oppe til venstre

en: Under mouse
nn: Under musa

en: On main window
nn: På hovudvindauget

en: None
nn: Ingen

en: Low
nn: Låg

en: High
nn: Høg

en: Extreme
nn: Ekstrem

en: Below
nn: Under

en: Above
nn: Over

en: Notification
nn: Varsling

en: Popup
nn: Sprettopp

en: Critical notification
nn: Viktig varsling

en: Overlay
nn: Overlegg

en: Unmanaged window
nn: Uhandsama vindauge

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
nn: Klarte ikkje oppdaga vindaugs­eigenskapar. Vindauget vert ikkje handsama av KWin.

en: Select File
nn: Vel fil

en: KWin Rules (*.kwinrule)
nn: KWin-reglar (*.kwinrule)

en: Add New…
nn: Legg til ny …

en: Import…
nn: Importer …

en: Cancel Export
nn: Avbryt eksport

en: Export…
nn: Eksporter …

en: No rules for specific windows are currently set
nn: Ingen reglar er definerte for spesifikke vindauge

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
nn: Trykk <interface>Legg til ny</interface> for å leggja til ei ny oppføring

en: Select the rules to export
nn: Vel reglane du vil eksportera

en: Unselect All
nn: Fjern merking

en: Select All
nn: Merk alle

en: Save Rules
nn: Lagra reglar

en: Edit
nn: Rediger

en: Duplicate
nn: Lag kopi

en: Delete
nn: Slett

en: Import Rules
nn: Importer reglar

en: Export Rules
nn: Eksporter reglar

en: None selected
nn: Ingen valde

en: All selected
nn: Alle valde

en: %1 selected | %1 selected
nn[0]: %1 vald
nn[1]: %1 valde

en: No window properties changed
nn: Ingen vindaugeeigenskapar vert endra

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
nn: Trykk <interface>Legg til eigenskap</interface> for å leggja til vindaugs­eigenskapar som skal påverkast av regelen

en: Add Property...
nn: Legg til eigenskap …

en: Detect Window Properties
nn: Oppdag vindaugseigenskapar

en: Instantly
nn: Med ein gong

en: After %1 second | After %1 seconds
nn[0]: Etter %1 sekund
nn[1]: Etter %1 sekund

en: Add property to the rule
nn: Legg eigenskap til regelen

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
nn: Ingen fleire eigenskapar å leggja til

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
nn: Ingen eigenskapar med teksten «%1»

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: %1 %
nn: %1 %

[ctx: (x, y) coordinates separator in size/position]
en: x
nn:  ×
