kwin - en to nn translation catalogue (711 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
nn: Trykk høgre «Ctrl» for å sleppa peikaren

en: Press right control key to grab pointer
nn: Trykk høgre «Ctrl» for å fanga peikaren

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
nn: KDE Wayland-samansetjar %1

en: - Output disabled
nn: – Utdata slått av

en: - Output dimmed
nn: – Utdata dempa

en: Press right control to ungrab input
nn: Trykk høgre «Ctrl» for å sleppa inndata

en: Press right control key to grab input
nn: Trykk høgre «Ctrl» for å fanga inndata

en: KDE Wayland Compositor
nn: KDE Wayland-samansetjar

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
nn: Skrivebordseffektane vart starta på nytt, på grunn av ei grafikk-nullstilling

en: Failed to open ICC profile "%1"
nn: Klarte ikkje opna ICC-profilen «%1»

en: ICC profile "%1" doesn't exist
nn: ICC-profilen «%1» finst ikkje

en: ICC profile "%1" is not usable for displays
nn: ICC-profilen «%1» er ikkje brukbar for skjermar

en: ICC profile "%1" has unsupported connection space, only XYZ is supported
nn: ICC-profilen «%1» har eit ikkje-støtta samankoplingsrom – berre XYZ er støtta

en: ICC profile "%1" is broken, input/output color space isn't RGB
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – inn- eller utfargerommet er ikkje RGB

en: ICC profile "%1" is broken, it has no whitepoint
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – han manglar kvitpunkt

en: ICC profile "%1" is broken, its whitepoint is invalid
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – kvitpunktet er ugyldig

en: ICC profile "%1" is broken, parsing chromatic adaptation matrix failed
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – klarte ikkje tolka matrisa for kromatisk tilpassing

en: ICC profile "%1" is broken, inverting chromatic adaptation matrix failed
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – klarte ikkje invertera matrisa for kromatisk tilpassing

en: ICC profile "%1" is broken, it has no primaries
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – han manglar primærfargar

en: ICC profile "%1" is broken, couldn't calculate its primaries
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – kan ikkje rekna ut primærfargane i profilen

en: ICC profile "%1" is broken, its primaries are invalid
nn: ICC-profilen «%1» er øydelagd – primærfargane er ugyldige

en: ICC profile "%1" with only BToD tags isn't supported
nn: ICC-profilen «%1» med berre BToD-merkelappar er ikkje støtta

en: Color profile is missing TRC tags
nn: Fargeprofilen manglar TRC-merkelappar

en: Couldn't invert tone curves of ICC profile "%1"
nn: Klarte ikkje invertera tonekurvene til ICC-profilen «%1»

en: Timestamp
nn: Tidsstempel

en: Timestamp (µsec)
nn: Tidsstempel (µsekund)

[ctx: A mouse button]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: A mouse button]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: A mouse button]
en: Middle
nn: Midt

[ctx: A mouse button]
en: Back
nn: Tilbake

[ctx: A mouse button]
en: Forward
nn: Fram

[ctx: A mouse button]
en: Task
nn: Oppgåve

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
nn: Ekstraknapp 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
nn: Ekstraknapp 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
nn: Ekstraknapp 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
nn: Ekstraknapp 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
nn: Ekstraknapp 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
nn: Ekstraknapp 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
nn: Ekstraknapp 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
nn: Ekstraknapp 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
nn: Ekstraknapp 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
nn: Ekstraknapp 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
nn: Ekstraknapp 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
nn: Ekstraknapp 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
nn: Ekstraknapp 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
nn: Ekstraknapp 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
nn: Ekstraknapp 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
nn: Ekstraknapp 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
nn: Ekstraknapp 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
nn: Ekstraknapp 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
nn: Ekstraknapp 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
nn: Ekstraknapp 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
nn: Ekstraknapp 24

en: Input Device
nn: Inneining

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
nn: Peikarrørsle

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
nn: Delta (ikkje akselerert)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
nn: Global plassering

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
nn: Musetrykk

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
nn: Knapp

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
nn: Kode for innebygd knapp

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
nn: Trykte knappar

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
nn: Slepp av museknapp

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
nn: Museakse/-hjul

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
nn: Retning

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
nn: Vassrett

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
nn: Loddrett

[ctx: A key press event]
en: Key Press
nn: Tastetrykk

[ctx: A key release event]
en: Key Release
nn: Tasteslepp

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
nn: Ctrl

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
nn: Numerisk tastatur

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
nn: Gruppebyte

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
nn: Gjentaking

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
nn: Tastekode

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
nn: Qt::Key-kode

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
nn: Xkb-symbol

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
nn: UTF-8

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
nn: Valtastar

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
nn: Fingertrykk

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
nn: Punkt-ID

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
nn: Global plassering

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
nn: Fingerrørsle

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
nn: Finger opp

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
nn: Kniping start

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
nn: Fingertal

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
nn: Kniping oppdatering

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
nn: Skala

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
nn: Vinkeldelta

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
nn: Kniping slutt

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
nn: Kniping avbroten

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
nn: Draging start

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
nn: Fingertal

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
nn: Dra oppdatering

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
nn: Draging slutt

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
nn: Draging avbroten

[ctx: A hold gesture is started]
en: Hold start
nn: Hald start

[ctx: Number of fingers in this hold gesture]
en: Finger count
nn: Fingertal

[ctx: A hold gesture ended]
en: Hold end
nn: Hald slutt

[ctx: A hold gesture got cancelled]
en: Hold cancelled
nn: Hald avbroten

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
nn: Brytar slått på/av

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
nn: PC-lokk

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
nn: Teikneplate-modus

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
nn: Brytar

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
nn: Av

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
nn: På

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
nn: Tilstand

en: Tablet Tool Proximity
nn: Teikneplateverktøy-nærleik

en: Proximity
nn: Nærleik

en: In
nn: Inn

en: Out
nn: Ut

en: Position
nn: Plassering

en: Tilt
nn: Helling

en: Rotation
nn: Dreiing

en: Distance
nn: Avstand

en: Tablet Tool Axis
nn: Akse for teikneplateverktøy

en: Pressure
nn: Trykk

en: Tablet Tool Tip
nn: Teikneplate-pennespiss

en: Tip
nn: Pennespiss

en: Down
nn: Ned

en: Up
nn: Opp

en: Slider Position
nn: Glidebrytar-posisjon

en: Tablet Tool Button
nn: Teikneplate-verktøyknapp

en: Button
nn: Knapp

en: Pressed
nn: Trykt inn

en: Tablet
nn: Teikneplate

en: Tablet Pad Button
nn: Teikneplateflate-knapp

en: Group
nn: Gruppe

en: Mode
nn: Modus

en: Is Mode Switch
nn: Er modus-byte

en: Tablet Pad Strip
nn: Teikneplate-stripe

en: Number
nn: Tal

en: isFinger
nn: er finger

en: Tablet Pad Ring
nn: Teikneplate-ring

en: Tablet Pad Dial
nn: Teikneplate-dreieknapp

[ctx: @label]
en: Effects
nn: Effektar

en: No Mouse Buttons
nn: Ingen museknappar

[ctx: Mouse Button]
en: left
nn: venstre

[ctx: Mouse Button]
en: right
nn: høgre

[ctx: Mouse Button]
en: middle
nn: midt

[ctx: Mouse Button]
en: back
nn: tilbake

[ctx: Mouse Button]
en: forward
nn: fram

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
nn: ekstra 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
nn: ekstra 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
nn: ekstra 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
nn: ekstra 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
nn: ekstra 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
nn: ekstra 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
nn: ekstra 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
nn: ekstra 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
nn: ekstra 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
nn: ekstra 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
nn: ekstra 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
nn: ekstra 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
nn: ekstra 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
nn: ekstra 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
nn: ekstra 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
nn: ekstra 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
nn: ekstra 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
nn: ekstra 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
nn: ekstra 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
nn: ekstra 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
nn: ekstra 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
nn: ekstra 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
nn: ekstra 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
nn: ekstra 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
nn: oppgåve

en: X11 Windows
nn: X11-vindauge

en: X11 Unmanaged Windows
nn: Uhandsama X11-vindauge

en: Wayland Windows
nn: Wayland-vindauge

en: Internal Windows
nn: Interne vindauge

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
nn: Last ut

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
nn: Last inn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DebugConsole)
en: Debug Console
nn: Feilsøkingskonsoll

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
nn: Vindauge

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
nn: Inndata­hendingar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
nn: Inn­einingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
nn: Ingen OpenGL-samansetjar køyrer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
nn: Informasjon om OpenGL-drivar (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
nn: Produsent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
nn: Oppteiknar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
nn: Versjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
nn: Versjon av skuggeleggingsspråk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
nn: Drivar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
nn: GPU-klasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
nn: OpenGL-versjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
nn: GLSL-versjon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
nn: Plattformutvidingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
nn: OpenGL-utvidingar (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
nn: Tastatur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
nn: Tastaturutformingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
nn: Gjeldande utforming:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
nn: Valtastar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
nn: Verksame valtastar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
nn: Lysdiodar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
nn: Verksame lysdiodar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
nn: Utklippstavle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
nn: Hovudutval

en: Window Manager
nn: Vindaugshandsamar

en: ID of resource belonging to the application
nn: ID-en til ressursen som høyrer til programmet

en: Time of user action causing termination
nn: Tid til brukarhandling som fører til avslutting

en: time
nn: tid

en: The message to show (fullscreen, noborder)
nn: Melding som skal visast (fullskjerm, utan kantlinje)

en: KWin helper utility
nn: KWin-hjelpeverktøy

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nn: Det er ikkje meininga at du skal starta dette hjelpeverktøyet direkte.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the %1 keyboard shortcut instead.
nn: Du har valt å visa eit vindauge i fullskjerm.
    Dersom programmet sjølv ikkje har nokon måte å slå av fullskjerms­modusen, vil du ikkje kunna gå tilbake ved å bruka musa. Du må i staden bruka snøggtasten «%1».

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nn: Du har valt å visa eit vindauge i fullskjerm.
    Dersom programmet sjølv ikkje har nokon måte å slå av fullskjerms­modusen, vil du ikkje kunna gå tilbake ved å bruka musa. Du må i staden bruka vindaugs­menyen, ved hjelp av snøggtasten «%1».

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse.
nn: Du har valt å visa eit vindauge i fullskjerm.
    Dersom programmet sjølv ikkje har nokon måte å slå av fullskjerms­modusen, vil du ikkje kunna gå tilbake ved å bruka musa.

[ctx: @action:button Un-fullscreen]
en: Undo Fullscreen
nn: Angra fullskjerm

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the %1 keyboard shortcut instead.
nn: Du har valt å visa vindauget utan kantlinje.
    Når kantlinja er gøymd, vil du ikkje kunna visa ho att ved å bruka musa. Du må i staden bruka snøggtasten «%1».

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
nn: Du har valt å visa vindauget utan kantlinje.
    Når kantlinja er gøymd, vil du ikkje kunna visa ho att ved å bruka musa. Du må i staden bruka vindaugs­menyen, ved hjelp av snøggtasten «%1».

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse.
nn: Du har valt å visa vindauget utan kantlinje.
    Når kantlinja er gøymd, vil du ikkje kunna visa ho att ved å bruka musa.

[ctx: @action:button]
en: Restore Border
nn: Gjenopprett kantlinje

en: Do not show again
nn: Ikkje vis igjen

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para><para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
nn: <para><application>%1</application> svarar ikkje. Ønskjer du å tvangsavslutta programmet?</para><para><emphasis strong='true'>Om du tvangsavsluttar programmet, vert også alle vindauga til programmet lukka. Eventuelle ulagra data vil gå tapt.</emphasis></para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para><para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
nn: <para>«%1» til <application>%2</application> svarar ikkje. Ønskjer du å tvangsavslutta programmet?</para><para><emphasis strong='true'>Om du tvangsavsluttar programmet, vert også alle vindauga til programmet lukka. Eventuelle ulagra data vil gå tapt.</emphasis></para>

en: Terminating %1…
nn: Tvangsavsluttar %1 %1

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
nn: &Avslutt %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
nn: &Vent lenger

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
nn: Prosess-ID: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
nn: Vertsnamn: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KillDialog)
en: Not Responding
nn: Svarar ikkje

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, kcollapsiblegroupbox)
en: &Details
nn: &Detaljar

en: PID of the application to terminate
nn: Program-ID-en til programmet som skal avsluttast.

en: Hostname on which the application is running
nn: Vertnamnet programmet køyrer på

en: hostname
nn: vertsnamn

en: Caption of the window to be terminated
nn: Tittelen til vindauget som skal avsluttast

en: caption
nn: overskrift

en: Name of the application to be terminated
nn: Namnet på programmet som skal avsluttast

en: name
nn: namn

en: Keyboard Layout Switcher
nn: Tastaturoppsett-bytar

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Vel vindauge å ta tvangslukka med klikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

en: KDE window manager
nn: Vindaugshandsamar frå KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
nn: © 1999–2019 KDE-utviklarane

en: Disable configuration options
nn: Slå av oppsettsval

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
nn: Viser at KWin nyleg har krasja n gongar

en: Start a rootless Xwayland server.
nn: Start ein rotlaus Xwayland-tener.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
nn: Namn på Wayland-socket-en å lytta på. Viss ikkje noko er valt, vert «wayland-0» brukt.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
nn: X11-skjermbiletet som skal brukast i vindaugsmodus på X11-plattforma.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
nn: Wayland-skjermbiletet skal brukast i vindaugsmodus på Wayland-plattforma.

en: Render to a virtual framebuffer.
nn: Teikn opp til virtuell biletbuffer.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
nn: Breidda for vindaugsmodus. Standardbreidda er 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
nn: Høgda for vindaugsmodus. Standardhøgda er 768.

en: Whether or not to make windowed mode fullscreen
nn: Om vindauge skal visast i fullskjermsmodus.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
nn: Skala for vindaugsmodus. Standardverdi er 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
nn: Talet på vindauge å opna for utdata i vindaugsmodus. Standard er 1.

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
nn: Wayland-socket som skal brukast for innkommande tilkoplingar. Du kan kombinera dette med «--socket» for å gje socket-en namn.

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
nn: Wayland-socket som skal brukast for innkommande tilkoplingar til XWayland. Kan oppgjevast fleire gongar.

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
nn: Namn på XWayland-skjerm som er sett opp på førehand

en: Name of the xauthority file
nn: Namn på xauthority-fil

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
nn: Avsluttar denne instansen, slik at du kan startast på nytt med kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
nn: Teikn opp gjennom drm-node.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
nn: Hent lokale-informasjon frå locale1 og ikkje frå brukaroppsettet

en: Input method that KWin starts.
nn: Skrivemetode som KWin startar.

en: Starts the session in locked mode.
nn: Startar økta i låst modus.

en: Starts the session without lock screen support.
nn: Startar økta utan støtte for skjermlås.

en: Starts the session without global shortcuts support.
nn: Startar økta utan støtte for globale snarvegar.

en: Disable KActivities integration.
nn: Slå av KActivities-integrasjon.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
nn: Avslutt etter at øktprogrammet, som vert starta av KWin, vert lukka.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
nn: Program som skal startast når Wayland og XWayland-tenar vert starta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
nn: Sløringsstyrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
nn: Svak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturationNone)
en: Strong
nn: Sterk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
nn: Støystyrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturation)
en: Saturation:
nn: Fargemetting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSaturationStrong)
en: None
nn: Ingen

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Vel stad å henta farge frå med venstreklikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
nn: Styrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
nn: Mørklegg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
nn: Dokkpanel og andre panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
nn: Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
nn: Hald over vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
nn: Etter vindaugsgruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
nn: Fullskjermsvindauge

[ctx: @action shortcut]
en: Disable Active Input Capture
nn: Slå av registrering av inndata

[ctx: @title:window]
en: Remote Control
nn: Fjernstyring

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> is asking to control input devices
nn: <application>%1</application> ber om å få styra inneiningar

[ctx: @option:check, %1 is the application name. This option always allow apps claiming to be a given application name to control input devices]
en: Always allow apps claiming to be %1
nn: Tillat alltid for program som hevdar dei er %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Identities of legacy X11 apps cannot be verified. Any app claiming to be <application>%1</application> will be able to control input devices. You can revoke this permission later on <application>System Settings</application>’ “Legacy X11 App Support” page.
nn: Identiteten til gamle X11-program kan ikkje stadfestast. Alle appar som hevdar dei er <application>%1</application>, kan styra inneiningane. Du kan kalla det løyvet tilbake under sida «Støtte for eldre X11-program» i <application>System­oppsett</application>.

[ctx: @action:button Allow control of input devices]
en: Allow
nn: Tillat

[ctx: @action:button Deny control of input devices]
en: Deny
nn: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation duration:
nn: Animasjonslengd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
nn: Lengd:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
nn:  millisekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
nn: Animasjon ved vindaugsopning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
nn: Roteringskant:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
nn: Oppe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
nn: Til høgre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
nn: Nede

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
nn: Til venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
nn: Roteringsvinkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
nn: Avstand:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
nn: Animasjon ved vindaugslukking

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
nn: Aldri

en: %1 second | %1 seconds
nn[0]: %1 sekund
nn[1]: %1 sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide pointer on inactivity:
nn: Gøym peikaren ved inaktivitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide pointer on typing
nn: Gøym peikaren ved skriving

en: Toggle Invert Effect
nn: Slå på/av omsnuingseffekt

en: Toggle Invert Effect on Window
nn: Slå på/av omsnuingseffekt på vindauge

en: Invert Screen Colors
nn: Snu om skjermfargar

en: The Caps Lock key has been activated
nn: «Caps Lock»-tasten er no slått på

en: The Caps Lock key is now inactive
nn: «Caps Lock»-tasten er no slått av

en: The Num Lock key has been activated
nn: «Num Lock»-tasten er no slått på

en: The Num Lock key is now inactive
nn: «Num Lock»-tasten er no slått av

en: The Scroll Lock key has been activated
nn: «Scroll Lock»-tasten er no slått på

en: The Scroll Lock key is now inactive
nn: «Scroll Lock»-tasten er no slått av

en: The Shift key is now active.
nn: «Shift»-tasten er no slått på

en: The Shift key is now inactive.
nn: «Shift»-tasten er no slått av

en: The Control key is now active.
nn: «Ctrl»-tasten er no slått på

en: The Control key is now inactive.
nn: «Ctrl-tasten» er no slått av

en: The Alt key is now active.
nn: «Alt»-tasten er no slått på

en: The Alt key is now inactive.
nn: «Alt»-tasten er no slått av

en: The Meta key is now active.
nn: «Meta»-tasten er no slått på

en: The Meta key is now inactive.
nn: «Meta»-tasten er no slått av

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
nn: aktiver

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
nn: lukk

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
nn: minimer

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
nn: maks

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
nn: maksimer

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
nn: fullskjerm

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
nn: rull

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
nn: hald over

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
nn: hald under

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
nn: vindauge

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
nn: namn

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
nn: appnamn

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
nn: skrivebord

en: Switch to desktop %1
nn: Byt til skrivebord %1

en: Close running window on %1
nn: Lukk vindauget på %1

en: (Un)minimize running window on %1
nn: Minimer/gjennopprett vindauget på %1

en: Maximize/restore running window on %1
nn: Maksimer/gjenopprett vindauget på %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
nn: Slå på/av fullskjerm for vindauget på %1

en: (Un)shade running window on %1
nn: Rull opp/ned vindauget på %1

en: Toggle keep above for running window on %1
nn: Hald vindauget på %1 over / ikkje over

en: Toggle keep below running window on %1
nn: Hald vindauget på %1 under / ikkje under

en: Activate running window on %1
nn: Gjer vindauget på %1 til gjeldande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
nn: Ton ut til svart (berre velkomstskjermar som brukar heile skjermen)

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
nn: Standard

en: Toggle Mouse Click Animation
nn: Museklikkanimasjon på/av

[ctx: Left mouse button]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
nn: Midt

[ctx: Right mouse button]
en: Right
nn: Høgre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
nn: Farge på venstre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
nn: Farge på midtre museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
nn: Farge på høgre museknapp:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
nn: Avanserte innstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
nn: Ringar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
nn: Linjebreidd:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
nn:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
nn:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
nn: Ringtid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
nn: Ringradius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
nn: Mengd ringar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
nn: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
nn: Skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
nn: Vis tekst:

en: Clear All Mouse Marks
nn: Fjern alle musemerke

en: Clear Last Mouse Mark
nn: Fjern siste muselinje

en: Clear Mouse Marks
nn: Fjern muselinjer

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
nn[0]:  piksel
nn[1]:  pikslar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
nn: &Breidd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
nn: &Farge:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
nn: Teikn med musa ved å halda nede valtastar og flytta musa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
nn: Valtastar for frihandsteikning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
nn: Valtastar for pilteikning:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
nn: Kveldsfargar på pause

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
nn: Kveldsfargar slått på

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
nn: Kveldsfargar på/av

en: Color Temperature Preview
nn: Førehandsvising av fargetemperatur

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
nn: Bla gjennom oversikts- og så rutenettvising

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
nn: Bla gjennom rutenett- og så oversiktsvising

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
nn: Slå på/av oversikt

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
nn: Slå på/av rutenettvising

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
nn: Ignorer minimerte vindauge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OrganizedGrid)
en: Organize windows in the Grid View:
nn: Organiser vindauge i rutenettvising:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
nn: Søkjeresultat omfattar filtrerte vindauge:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
nn: Bla gjennom oversikts- og så rutenettvising

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
nn: Slå på/av oversiktsvising

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
nn: Slå på/av rutenettvising

en: Delete Virtual Desktop
nn: Slett virtuelt skrivebord

en: Add Virtual Desktop
nn: Legg til virtuelt skrivebord

en: Virtual Desktop limit reached
nn: Nådde grense på virtuelle skrivebord

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
nn: Ingen andre virtuelle skrivebord å visa

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
nn: Legg til virtuelt skrivebord

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
nn: Set opp virtuelle skrivebord …

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
nn: Ingen samsvarande vindauge

en: Drag Down To Close
nn: Dra ned for å lukka

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
nn: Lukk vindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
nn: Skalering ved vindaugsopning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
nn: Skalering ved vindaugslukking:

en: Failed to start main PipeWire loop
nn: Klarte ikkje starta hovudlykkje for PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
nn: Klarte ikkje oppretta PipeWire-kontekst

en: Failed to connect PipeWire context
nn: Klarte ikkje kopla til PipeWire-kontekst

en: Unsupported compositing type
nn: Ikkje-støtta samansetjingstype

en: Could not find window id %1
nn: Fann ikkje vindaugs-ID %1

en: Could not find output
nn: Fann ikkje uteining

en: Invalid region
nn: Ugyldig område

en: OpenGL compositing is required for screencasting
nn: Krev OpenGL-samansetjing for skjermdeling

en: Failed to create PipeWire stream
nn: Klarte ikkje starta PipeWire-straum

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Vel vindauge å ta skjermbilete av med klikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nn: Ta skjermbilete med klikk eller «Enter».
    Høgreklikk eller trykk «Escape» for å avbryta.

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
nn: Denne effekten er ikkje ein ytingstest

[ctx: @label]
en: Paint Duration
nn: Oppteikningstid

[ctx: @label]
en: Paint Amount
nn: Oppteikningsmengd

[ctx: @label]
en: Current FPS
nn: Gjelande tal for bilete per sekund

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
nn: Maksgrense for bilete per sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
nn: Avstand mellom skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
nn: Vassrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
nn: Loddrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
nn: Glid skrivebordsbakgrunn

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: «Shift»-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: «Ctrl»-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: «Alt»-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: «Meta»-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nn: «Alt»-tasten er låst og kan no brukast saman med alle følgjande tastetrykk.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
nn: Slå på/av minibilete for gjeldande vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
nn: Maks&breidd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
nn: &Mellomrom:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
nn:  pikslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
nn: &Tettleik:

en: Toggle Tiles Editor
nn: Start/avslutt flisredigering

en: Padding:
nn: Luft:

en: Load Layout…
nn: Opna utforming …

en: Close
nn: Lukk

en: Split Left/Right
nn: Del venstre/høgre

en: Split Top/Bottom
nn: Del topp/botn

en: Add Floating Tile
nn: Legg til flytflis

en: Delete
nn: Slett

en: Track mouse
nn: Følg mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
nn: Utløys effekt med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
nn: Snøggtast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
nn: Valtast:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
nn: Gjennomsikt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
nn: Generelle gjennomsiktsinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
nn: Oppsprettsvindauge med kombinasjonsboks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
nn: Ugjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
nn: Dialogvindauge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
nn: Gjennomsiktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
nn: Menyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExcludeFullScreen)
en: Exclude fullscreen windows
nn: Utelat fullskjermsvindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
nn: Vindauge som vert flytta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
nn: Inaktive vindauge:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
nn: Vel menygjennomsikt uavhengig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
nn: Nedtrekksmenyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
nn: Sprettoppmenyar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
nn: Avrivne menyar:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
nn: Videovegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
nn: Bruk på

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
nn: Kommaskild liste med vindaugsklassar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
nn: Alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
nn: Ignorer

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
nn: Vis/gøym vindauge (på det gjeldande skrivebordet)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
nn: Vis/gøym vindauge (på alle skriveborda)

en: Toggle Present Windows (Window class)
nn: Vis/gøym vindauge (i vindaugsklassen)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
nn: Vis/gøym vindauge (vindaugsklasse på gjeldande skrivebord)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
nn: Ignorer &minimerte vindauge

en: No Matches
nn: Ingen treff

en: No Windows
nn: Ingen vindauge

en: Filter windows…
nn: Filtrer vindauge …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
nn: &Stivleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
nn: &Dra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
nn: &Flyttefaktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
nn: Rista ved &flytting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
nn: Rist ved &storleiksendring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
nn: Bruk &avansert modus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
nn: &Ristegrad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
nn: Lågare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
nn: Høgare

en: Move Zoomed Area to Left
nn: Flytt forstørra område til venstre

en: Move Zoomed Area to Right
nn: Flytt forstørra område til høgre

en: Move Zoomed Area Upwards
nn: Flytt forstørra område oppover

en: Move Zoomed Area Downwards
nn: Flytt forstørra område nedover

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
nn: Reglar til saman (gammalt)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
nn: Sortert liste med regelgrupper

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
nn: Regelskildring

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
nn: Regelskildring (gammal)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
nn: Slett regelen (for bruk i importar)

note: i18n: ectx: label, entry (enabled), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: This rule is enabled
nn: Regelen er slått på

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
nn: Vindaugsklasse (program)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
nn: Samsvarsmetode for vindaugsklasse

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
nn: Treff på heile vindaugsklassen

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
nn: Vindaugsrolle

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
nn: Samsvarsmetode for vindaugsrolle

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
nn: Vindaugstittel

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
nn: Samsvarsmetode for vindaugstittel

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
nn: Maskin (vertsnamn)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
nn: Samsvarsmetode for maskin-/vertsnamn

note: i18n: ectx: label, entry (tag), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window tag
nn: Vindaugsmerkelapp

note: i18n: ectx: label, entry (tagmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window tag string match type
nn: Samsvarsmetode for vindaugsmerkelapp

note: i18n: ectx: label, entry (hastransientparent), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Has parent window
nn: Har foreldervindauge

note: i18n: ectx: label, entry (hastransientparentmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Has parent window match type
nn: Har foreldrevindauge med lik type

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
nn: Samsvarande vindaugstypar

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
nn: Startplassering

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
nn: Regeltype for startplassering

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
nn: Vindaugsplassering

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
nn: Regeltype for vindaugsplassering

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
nn: Vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
nn: Regeltype for vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
nn: Minste vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
nn: Regeltype for minste vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
nn: Største vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
nn: Regeltype for største vindaugsstorleik

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
nn: Aktiv gjennomsikt

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
nn: Regeltype for aktiv gjennomsikt

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
nn: Inaktiv gjennomsikt

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
nn: Regeltype for inaktiv gjennomsikt

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
nn: Ignorer førespurd geometri

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
nn: Regeltype for ignorering av førespurd geometri

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
nn: Liste over skrivebords-ID-ar

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
nn: Regeltype for skrivebords-ID-ar

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
nn: Skjermnummer

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
nn: Regeltype for skjermnummer

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
nn: Aktivitet

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
nn: Regeltype for aktivitet

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
nn: Maksimert loddrett

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
nn: Regeltype for loddrett maksimering

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
nn: Maksimert vassrett

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
nn: Regeltype for vassrett maksimering

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
nn: Minimert

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
nn: Regeltype for minimering

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
nn: Hopp over oppgåvelinje

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
nn: Regeltype for å hoppa over oppgåvelinja

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
nn: Hopp over sidevekslar

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
nn: Regeltype for å hoppa over sidevekslar

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
nn: Hopp over vekslar

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
nn: Regeltype for å hoppa over vekslar

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
nn: Hald over

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
nn: Regeltype for å halda over

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
nn: Hald under

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
nn: Regeltype for å halda under

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
nn: Regeltype for fullskjermsvising

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
nn: Inga tittellinje eller ramme

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
nn: Regeltype for inga tittellinje eller ramme

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
nn: Fargeoppsett for tittellinje

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
nn: Regeltype for fargeoppsett på tittellinje

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
nn: Blokksamansetjing

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
nn: Regeltype for blokksamansetjing

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
nn: Hindra fokussteling

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
nn: Regeltype for hindring av fokussteling

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
nn: Fokusvern

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
nn: Regeltype for fokusvern

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
nn: Ta imot fokus

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
nn: Regeltype for å ta imot fokus

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
nn: Lukkbart

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
nn: Regeltype for lukkbart vindauge

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
nn: Grupper automatisk med identiske

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
nn: Regeltype for å automatisk grupper med identiske

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
nn: Grupper i forgrunnen

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
nn: Regeltype for gruppering i forgrunnen

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
nn: Grupper etter ID

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
nn: Regeltype for gruppering etter ID

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
nn: Følg geometriavgrensingar

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
nn: Regeltype for å følgja geometriavgrensingar

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
nn: Snarveg

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
nn: Regeltype for snarveg

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
nn: Blokker globale snøggtastar

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
nn: Regeltype for blokkering av globale snøggtastar

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
nn: Namn på skrivebordsfil

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
nn: Regeltype for namn på skrivebordsfil

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
nn: Lag

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
nn: Regeltype for lag

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
nn: Regeltype for AdaptiveSync

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
nn: Tillat skjermriving

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
nn: Regeltype for skjermriving

note: i18n: ectx: label, entry (excludefromcapture), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Hide from screenshots and screen recordings
nn: Gøym frå skjermbiletlagring og skjermopptak

note: i18n: ectx: label, entry (excludefromcapturerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Hide from screenshots and screen recordings rule type
nn: Regeltype for gøyming frå skjermbiletlagring og skjermopptak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
nn: Dialogvindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, clearButton)
en: ...
nn: …

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
nn: Avbryt utlogging

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
nn: Logg ut likevel

en: The following applications did not close:
    %1
    Logging out anyway in 2 minutes.
nn: Desse programma vart ikkje lukka:
    %1
    Loggar likevel ut om 2 minutt.

[ctx: Special entry in alt+tab list for temporarily hiding all windows]
en: Peek at Desktop
nn: Kikk på skrivebordet

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
nn: Ingen opne vindauge

en: Walk Through Windows
nn: Bla gjennom vindauge

en: Walk Through Windows (Reverse)
nn: Bla gjennom vindauge (baklengs)

en: Walk Through Windows Alternative
nn: Bla gjennom vindauge (alternativ)

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
nn: Bla gjennom vindauge (alternativ, baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application
nn: Bla gjennom vindauge til gjeldande program

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
nn: Bla gjennom vindauge til gjeldande program (baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
nn: Bla gjennom vindauge til gjeldande program (alternativ)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
nn: Bla gjennom vindauge til gjeldande program (alternativ, baklengs)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
nn: Vindaugsbytar-installasjonen er øydelagd; det manglar enkelte ressursar.
    Kontakt distribusjonen din om dette.

en: Move the tablet to the next output
nn: Flytt teikneplata til neste uteining

en: Tablet moved to %1
nn: Teikneplate flytta til %1

en: Tablets switched outputs
nn: Teikneplate fekk nye uteining

en: &Move
nn: &Flytt

en: &Resize
nn: &Endra storleik

en: Keep &Below Others
nn: Vis &under andre vindauge

en: &Fullscreen
nn: &Fullskjerm

en: &No Titlebar and Frame
nn: &Inga tittellinje og ramme

en: &Hide from Screenshots and Screen Recordings
nn: &Gøym frå skrivebord og skjermopptak

en: Set Window Short&cut…
nn: Vel vindaugs&snøggtast …

en: Configure Special &Window Settings…
nn: Set opp spesielle &vindaugsinnstillingar …

en: Configure S&pecial Application Settings…
nn: Set opp s&pesielle programinnstillingar …

en: Ma&ximize
nn: Ma&ksimer

en: Mi&nimize
nn: Mi&nimer

en: Keep &Above Others
nn: Vis &over andre vindauge

en: &More Actions
nn: &Fleire handlingar

en: &Close
nn: &Lukk

en: &Extensions
nn: &Utvidingar

en: &Desktops
nn: &Skrivebord

en: Move to &Screen
nn: Flytt til &skjerm

en: Show in &Activities
nn: Vis i &aktivitetar

en: &All Desktops
nn: &Alle skrivebord

en: Move to %1
nn: Flytt til %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
nn: Legg til på &nytt skrivebord

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
nn: Flytt til nytt skrivebord

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
nn: Skjerm &%1 (%2)

en: &All Activities
nn: &Alle aktivitetar

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
nn: <b>%1</b> er alt i bruk

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
nn: <b>%1</b> er brukt av %2 i %3

en: Window Menu
nn: Vindaugsmeny

en: Close Window
nn: Lukk vindauget

en: Maximize Window
nn: Maksimer vindauget

en: Maximize Window Vertically
nn: Maksimer vindauget loddrett

en: Maximize Window Horizontally
nn: Maksimer vindauget vassrett

en: Restore Window
nn: Gjenopprett vindauge

en: Minimize Window
nn: Minimer vindauget

en: Move Window
nn: Flytt vindauget

en: Resize Window
nn: Endra storleiken på vindauget

en: Raise Window
nn: Hev vindauget

en: Lower Window
nn: Senk vindauget

en: Toggle Window Raise/Lower
nn: Veksla mellom hev/senk vindauget

en: Make Window Fullscreen
nn: Gjer vindauget til fullskjerm

en: Toggle Window Titlebar and Frame
nn: Vis/fjern tittellinje og vindaugsramme

en: Keep Window Above Others
nn: Vis vindauget framfor dei andre

en: Keep Window Below Others
nn: Vis vindauget bak dei andre

en: Activate Window Demanding Attention
nn: Vis vindauge som påkallar merksemd

en: Setup Window Shortcut
nn: Set opp vindaugssnøggtast

en: Move Window to the Center
nn: Flytt vindauget til midten

en: Move Window Right
nn: Flytt vindauget til høgre

en: Move Window Left
nn: Flytt vindauget til venstre

en: Move Window Up
nn: Flytt vindauget til toppen

en: Move Window Down
nn: Flytt vindauget til botnen

en: Expand Window Horizontally
nn: Utvid vindauget vassrett

en: Expand Window Vertically
nn: Utvid vindauget loddrett

en: Shrink Window Horizontally
nn: Krymp vindauget vassrett

en: Shrink Window Vertically
nn: Krymp vindauget loddrett

en: Quick Tile Window to the Left
nn: Legg vindauget kjapt til venstre

en: Quick Tile Window to the Right
nn: Legg vindauget kjapt til høgre

en: Quick Tile Window to the Top
nn: Legg vindauget kjapt til oppe

en: Quick Tile Window to the Bottom
nn: Legg vindauget kjapt til nede

en: Quick Tile Window to the Top Left
nn: Legg vindauget kjapt til oppe til venstre

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
nn: Legg vindauget kjapt til nede til venstre

en: Quick Tile Window to the Top Right
nn: Legg vindauget kjapt til oppe til høgre

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
nn: Legg vindauget kjapt til nede til høgre

en: Switch to Window Above
nn: Byt til vindauget ovanfor

en: Switch to Window Below
nn: Byt til vindauget nedanfor

en: Switch to Window to the Right
nn: Byt til vindauget til høgre

en: Switch to Window to the Left
nn: Byt til vindauget til venstre

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
nn: Reduser gjennomsikta til vindauget med 5 %

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
nn: Auk gjennomsikta til vindauget med 5 %

en: Keep Window on All Desktops
nn: Vis vindauget på alle skriveborda

en: Custom Quick Tile Window to the Left
nn: Legg vindauget kjapt til venstre (tilpassa)

en: Custom Quick Tile Window to the Right
nn: Legg vindauget kjapt til høgre (tilpassa)

en: Custom Quick Tile Window to the Top
nn: Legg vindauget kjapt til oppe (tilpasa)

en: Custom Quick Tile Window to the Bottom
nn: Legg vindauget kjapt til nede (tilpassa)

en: Window to Desktop %1
nn: Vindauge til skrivebord %1

en: Window to Next Desktop
nn: Vindauge til neste skrivebord

en: Window to Previous Desktop
nn: Vindauge til førre skrivebord

en: Window One Desktop to the Right
nn: Flytt vindauget eitt skrivebord til høgre

en: Window One Desktop to the Left
nn: Flytt vindauget eitt skrivebord til venstre

en: Window One Desktop Up
nn: Flytt vindauget eitt skrivebord opp

en: Window One Desktop Down
nn: Flytt vindauget eitt skrivebord ned

en: Move Window to Screen %1
nn: Flytt vindauget til skjerm %1

en: Move Window to Next Screen
nn: Flytt vindauget til neste skjerm

en: Move Window to Previous Screen
nn: Flytt vindauget til førre skjerm

en: Move Window One Screen to the Right
nn: Flytt vindauget éin skjerm til høgre

en: Move Window One Screen to the Left
nn: Flytt vindauget éin skjerm til venstre

en: Move Window One Screen Up
nn: Flytt vindauget éin skjerm opp

en: Move Window One Screen Down
nn: Flytt vindauget éin skjerm ned

en: Switch to Screen %1
nn: Byt til skjerm %1

en: Switch to Next Screen
nn: Byt til neste skjerm

en: Switch to Previous Screen
nn: Byt til førre skjerm

en: Switch to Screen to the Right
nn: Byt til skjermen til høgre

en: Switch to Screen to the Left
nn: Byt til skjermen til venstre

en: Switch to Screen Above
nn: Byt til skjermen ovanfor

en: Switch to Screen Below
nn: Byt til skjermen nedanfor

en: Peek at Desktop
nn: Kikk på skrivebordet

en: Kill Window
nn: Tvangsavslutt vindauge

en: Move Mouse to Focus
nn: Flytt peikar til fokus

en: Move Mouse to Center
nn: Flytt peikar til midten

en: Activate Window (%1)
nn: Aktiver vindauge (%1)

en: unknown
nn: ukjend

en: Desktop %1
nn: Skrivebord %1

en: Switch to Next Desktop
nn: Byt til neste skrivebord

en: Switch to Previous Desktop
nn: Byt til førre skrivebord

en: Switch One Desktop to the Right
nn: Byt til skrivebordet til høgre

en: Switch One Desktop to the Left
nn: Byt til skrivebordet til venstre

en: Switch One Desktop Up
nn: Byt til skrivebordet over

en: Switch One Desktop Down
nn: Byt til skrivebordet under

en: Switch to Desktop %1
nn: Byt til skrivebord %1

en: abm level is larger than the maximum (4): %1
nn: abm-nivå er større enn maksimum (4): %1

en: One of the relevant outputs is no longer available
nn: Ein av dei relevante uteiningane er ikkje lenger tilgjengeleg

en: Disabling all outputs through configuration changes is not allowed
nn: Det er ikkje mogleg å slå av alle uteiningane via oppsettendringar

en: %1 cannot mirror itself
nn: %1 kan ikkje spegla seg sjølv

en: Cannot add a custom mode with an empty size
nn: Kan ikkje leggja til tilpassa modus med tom storleik

en: Cannot add a custom mode with a refresh rate of zero Hz
nn: Kan ikkje leggja til tilpassa modus med oppfriskingsrate på 0 Hz

en: Position of output %1 is way too negative (%2, %3)
nn: Plasseringa til uteininga %1 er altfor negativ (%2, %3)

en: Position of enabled output %1 is negative (%2, %3)
nn: Plasseringa til påslått uteining %1 er altfor negativ (%2, %3)

en: Position of output %1 is way too large (%2, %3)
nn: Plasseringa til uteininga %1 er altfor stor (%2, %3)

en: The driver rejected the output configuration
nn: Driveren avviste utenhetsoppsettet

en: The session is not active
nn: Økta er ikkje aktiv

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
nn: (Svarar ikkje)

en: Built-in Screen
nn: Innebygd skjerm

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
nn: Informasjon om støtte for KWin:
    Du bør opplysa om følgjande når du ber om hjelp, for eksempel på https://discuss.kde.org/.
    Opplysingane gjeld instansen som køyrer no, kva for val som er brukte og
    kva OpenGL-drivar og effektar som er i bruk.
    Kopier opplysningane som står under denne hjelpeteksten til ei teksttavle-teneste,
    for eksempel https://paste.kde.org/, i staden for å skriva dei direkte i hjelpeførespurnaden.

en: Xwayland has crashed
nn: Xwayland krasja
