kcmkwinrules - en to pa translation catalogue (48 entries)

en: Application settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸੈਟਿੰਗ

en: Window settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਵਿੰਡੋ ਸੈਟਿੰਗ

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
pa: ਕੀ ਸੈਟਿੰਗ ਐਪਲੀਕਸ਼ਨ ਦੀਆਂ ਸਭ ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਪ੍ਰਭਾਵਿਤ ਕਰੇ।

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
pa: ਇਹ ਸਹਾਇਕ ਸਹੂਲਤ ਸਿੱਧੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ।

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਖਾਸ ਸੈਟਿੰਗ ਸੋਧ

en: Edit Window-Specific Settings
pa: ਵਿੰਡੋ ਖਾਸ ਸੈਟਿੰਗ ਸੋਧ

en: Unimportant
pa: ਨਾ-ਜਰੂਰੀ

en: Exact Match
pa: ਸਹੀ ਮਿਲਦੇ

en: Substring Match
pa: ਸਬ-ਸਤਰ ਮੇਲ

en: Regular Expression
pa: ਰੈਗੂਲਰ ਸਮੀਕਰਨ

en: Apply Initially
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਤੇ ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Apply Now
pa: ਹੁਣੇ ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Remember
pa: ਯਾਦ ਰੱਖੋ

en: Do Not Affect
pa: ਕੋਈ ਪਰਭਾਵ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Force
pa: ਮਜਬੂਰ

en: Force Temporarily
pa: ਆਰਜ਼ੀ ਤੌਰ 'ਤੇ ਮਜਬੂਰ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Import Rules
pa: ਨਿਯਮ ਇੰਪੋਰਟ

en: Settings for %1
pa: %1 ਲਈ ਸੈਟਿੰਗ

en: Screen
pa: ਸਕਰੀਨ

en: Obey geometry restrictions
pa: ਜੁਮੈਟਰੀ ਪਾਬੰਦੀਆਂ ਦੀ ਪਾਲਨਾ ਕਰੋ

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਸਕ-ਪੱਟੀ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਈ (ਨਹੀਂ) ਦੇਣੀ ਚਾਹੀਦੀ।

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
pa: ਵਿੰਡੋ ਵੁਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪ ਲਈ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਈ (ਨਹੀਂ) ਦੇਣੀ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
pa: ਵਿੰਡੋ Alt+Tab ਲਿਸਟ ਵਿੱਚ (ਨਹੀਂ) ਆਵੇਗੀ

en: Shortcut
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

en: Ignore global shortcuts
pa: ਗਲੋਬਲ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਅਣਡਿੱਠੇ

en: Normal Window
pa: ਸਧਾਰਨ ਵਿੰਡੋ

en: Dialog Window
pa: ਡਾਈਲਾਗ ਵਿੰਡੋ

en: Utility Window
pa: ਸਹੂਲਤ ਵਿੰਡੋ

en: Dock (panel)
pa: ਡੋਕ (ਪੈਨਲ)

en: Toolbar
pa: ਟੂਲਬਾਰ

en: Torn-Off Menu
pa: ਮੇਨੂ ਬੰਦ

en: Splash Screen
pa: ਸਪਲੇਸ ਸਕਰੀਨ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
pa: ਇੱਕਲੀ ਮੇਨੂ-ਪੱਟੀ

en: All Desktops
pa: ਸਭ ਡੈਸਕਟਾਪ

en: All Activities
pa: ਸਭ ਸਰਗਰਮੀਆਂ

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: No Placement
pa: ਕੋਈ ਥਾਂ ਨਹੀਂ

en: Centered
pa: ਸੈਂਟਰਡ

en: Random
pa: ਰਲਵਾਂ

en: Under Mouse
pa: ਮਾਊਸ ਹੇਠਾਂ

en: On Main Window
pa: ਮੁੱਖ ਵਿੰਡੋ ਉੱਤੇ

en: Low
pa: ਘੱਟ

en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

en: High
pa: ਜ਼ਿਆਦਾ

en: Extreme
pa: ਬਹੁਤ ਅਧਿਕ
