kwin - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
pl: Efekty pulpitu

en: Author: %1
    License: %2
pl: Autor: %1
    Licencja: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
pl: Pokaż/Ukryj film

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: This module lets you configure desktop effects.
pl: Ten moduł umożliwia ustawienie efektów pulpitu.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
pl: Wskazówka: Sposób wywołania efektu znajduje się w jego ustawieniach.

en: Configure Filter
pl: Ustawienia filtra

en: Exclude unsupported effects
pl: Wyklucz nieobsługiwane efekty

en: Exclude internal effects
pl: Wyklucz wewnętrzne efekty

en: Get New Desktop Effects...
pl: Pobierz efekty pulpitu...
