kcm_kwindesktop - en to pl translation catalogue (18 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
pl[0]: Pulpit %1
pl[1]: Pulpit %1
pl[2]: Pulpit %1

en: There was an error connecting to the compositor.
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia z kompozytorem.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania ustawień kompozytora.

en: There was an error requesting information from the compositor.
pl: Wystąpił błąd podczas żądania informacji od kompozytora.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
pl: Ten moduł umożliwia ustawienia poruszania się, liczby oraz układu wirtualnych klawiatur.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
pl: Przemianuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
pl: Potwierdź nową nazwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
pl: Usuń

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
pl: Wirtualne pulpity zostały zmienione poza ustawieniami dla tej aplikacji. Zapisanie teraz spowoduje zastąpienie tych ustawień.

en: Row %1
pl: Wiersz %1

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

en: 1 Row | %1 Rows
pl[0]: 1 Wiersz
pl[1]: %1 Wiersze
pl[2]: %1 Wierszy

en: Options:
pl: Ustawienia:

en: Navigation wraps around
pl: Zapętlij przełączanie pulpitów

en: Show animation when switching:
pl: Animuj przełączanie:

en: Show on-screen display when switching:
pl: Pokaż wyświetlacz na ekranie przy przełączaniu:

en: Show desktop layout indicators
pl: Pokaż wskaźniki układu pulpitów

en: Virtual Desktops
pl: Pulpity wirtualne
