kwin_effects - en to pl translation catalogue (181 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
pl: Siła rozmycia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
pl: Słabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
pl: Mocne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
pl: Siła szumu:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Wybierz położenie do pobrania barwy przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

en: Show Desktop Grid
pl: Pokaż siatkę na pulpicie

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
pl: Wyłączone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
pl: Na górze

en: Top-Right
pl: Prawy górny narożnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
pl: Po prawej

en: Bottom-Right
pl: Prawy dolny narożnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
pl: Na dole

en: Bottom-Left
pl: Lewy dolny narożnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
pl: Po lewej

en: Top-Left
pl: Lewy górny narożnik

en: Center
pl: Na środku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
pl: Wygląd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
pl: Podgląd pulpitów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
pl: Automatyczny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
pl: Inny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
pl: L&iczba wierszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
pl: Wyrównanie &nazwy pulpitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
pl: Pokaż przyciski do zmiany liczby wirtualnych pulpitów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
pl: &Tryb układu siatki:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
pl: Najbliższe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
pl: Naturalny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
pl: Układ okien:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
pl: Aktywacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
pl: Siła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
pl: Przyciemnienie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
pl: Doki i panele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
pl: Pulpit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
pl: Utrzymuj nad oknami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
pl: Według grupy okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
pl: Okna pełnoekranowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
pl: Czas trwania:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
pl: Domyślny

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
pl:  milisekundy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
pl: Animacja otwarcia okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
pl: Krawędź obrotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
pl: Kąt obrotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
pl: Odległość:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
pl: Animacja zamknięcia okna

en: Toggle Invert Effect
pl: Włącz/wyłącz efekt odwrócenia

en: Toggle Invert Effect on Window
pl: Włącz/wyłącz efekt odwrócenia

en: Invert Screen Colors
pl: Odwróć kolory ekranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
pl: Zanikaj do czerni (tylko pełnoekranowe okna powitalne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
pl: Długość animacji:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
pl: Domyślna

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
pl: milisekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
pl: Rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
pl: &Szerokość:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
pl:  piks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
pl: &Wysokość:

en: Toggle Mouse Click Effect
pl: Przełącz efekt naciśnięcia myszą

[ctx: Left mouse button]
en: Left
pl: Lewy

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
pl: Środkowy

[ctx: Right mouse button]
en: Right
pl: Prawy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
pl: Podstawowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
pl: Kolor po lewym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
pl: Kolor po środkowym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
pl: Kolor po prawym przycisku myszy:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
pl: Pierścienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
pl: Szerokość linii:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
pl:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
pl: Czas trwania pierścienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
pl: Promień pierścienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
pl: Liczba pierścieni:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
pl: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
pl: Czcionka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
pl: Pokaż tekst:

en: Clear All Mouse Marks
pl: Wyczyść wszystkie ślady myszy

en: Clear Last Mouse Mark
pl: Wyczyść ostatni ślad myszy

en: Clear Mouse Marks
pl: Wyczyść ślady myszy

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
pl[0]:  piksel
pl[1]:  piksele
pl[2]:  pikseli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
pl: &Szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
pl: &Kolor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
pl: Rysowanie za pomocą myszy przy naciśniętych Shift+Meta.

[ctx: @label]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Toggle Overview
pl: Pokazywanie przeglądu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
pl: Tryb układu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
pl: Rozmyj tło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
pl: Pomiń zminimalizowane okna:

en: Delete Virtual Desktop
pl: Usuń pulpit wirtualny

en: Add Virtual Desktop
pl: Dodaj wirtualny pulpit

en: No matching windows
pl: Żadne z okien nie odpowiada

en: Drag Down To Close
pl: Przeciągnij w dół, aby zamknąć

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
pl: Zamknij okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
pl: Skala na otwarciu okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
pl: Skala przed zamknięciem okna:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
pl: Zrzut ekranu zapisany w %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Wybierz okno do zrzutu ekranu przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
pl: Utwórz zrzut ekranu przy użyciu kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub enter.
    Klawisz Escape lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy zaniecha.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
pl: Czas trwania malowania

[ctx: @label]
en: Paint Amount
pl: Ilość malowania

[ctx: @label]
en: Current FPS
pl: Bieżąca liczba kl./s

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
pl: Graniczna liczba kl./s

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
pl: Ten efekt nie jest programem testującym wydajność

en: Toggle Show Paint
pl: Przełącz pokazywanie malunku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
pl: Szczelina pomiędzy pulpitami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
pl: W poziomie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
pl: W pionie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
pl: Wysuwaj pulpit w tle

en: Toggle Thumbnail for Current Window
pl: Włącz/wyłącz miniaturę bieżącego okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
pl: Maksymalna &szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
pl: Od&stęp:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
pl:  pikseli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
pl: Nieprzezr&oczystość:

en: Toggle Tiles Editor
pl: Otwórz edytor kafelków

en: Padding:
pl: Wypełnienie:

en: Load Layout...
pl: Wczytaj układ...

en: Close
pl: Zamknij

en: Split Horizontally
pl: Podziel w poziomie

en: Split Vertically
pl: Podziel w pionie

en: Add Floating Tile
pl: Dodaj pływający kafelek

en: Delete
pl: Usuń

en: Track mouse
pl: Śledź mysz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
pl: Wywołaj efekt przy użyciu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
pl: Skrót klawiszowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
pl: Klawisze odmieniające:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
pl: Przezroczystość

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
pl: Ogólne ustawienie nieprzezroczystości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
pl: Lista rozwijana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
pl: Nieprzezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
pl: Okna dialogowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
pl: Przezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
pl: Menu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
pl: Okna przesuwane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
pl: Nieaktywne okna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
pl: Ustaw przezroczystość menu osobno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
pl: Menu rozwijane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
pl: Menu wysuwne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
pl: Menu odrywane:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
pl: Przedstaw okna (z bieżącego pulpitu)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
pl: Przedstaw okna (z wszystkich pulpitów)

en: Toggle Present Windows (Window class)
pl: Przedstaw okna (z danej klasy okna)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
pl: Przedstaw okna (z danej klasa okna na bieżącym pulpicie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
pl: Pomiń zminimalizowane okna

en: No Matches
pl: Brak pasujących

en: No Windows
pl: Bez okien

en: Filter windows…
pl: Odfiltruj okna…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
pl: &Sztywność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
pl: &Opór:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
pl: &Współczynnik przesunięcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
pl: &Odkształcaj podczas przenoszenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
pl: Odkształcaj podczas zmiany &rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
pl: Włącz tryb rozsz&erzony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
pl: S&kala odkształceń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
pl: Mniej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
pl: Więcej

en: Move Zoomed Area to Left
pl: Przenieś powiększony obszar w lewo

en: Move Zoomed Area to Right
pl: Przenieś powiększony obszar w prawo

en: Move Zoomed Area Upwards
pl: Przenieś powiększony obszar w górę

en: Move Zoomed Area Downwards
pl: Przenieś powiększony obszar w dół

en: Move Mouse to Focus
pl: Przenieś mysz do uaktywnienia

en: Move Mouse to Center
pl: Przenieś mysz do środka

en: Move Left
pl: Przesuń w lewo

en: Move Right
pl: Przesuń w prawo

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
pl: Przy zbliżaniu i oddalaniu zmień poziom powiększenie o określony współczynnik powiększenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
pl: Współczynnik powiększenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
pl: Włącz śledzenie uaktywnionego położenia. To potrzebuje QAccessible, osobno włączonego dla aplikacji ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
pl: Włącz śledzenie uaktywnienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
pl: Włącz śledzenie uaktywnionego położenia. To potrzebuje QAccessible, osobno włączonego dla aplikacji ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
pl: Włącz śledzenie kursora tekstowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
pl: Wskaźnik myszy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
pl: Widoczność wskaźnika myszy.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
pl: Skalowanie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
pl: Zachowaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
pl: Ukryj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
pl: Śledzenie ruchu myszy.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
pl: Proporcjonalny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
pl: Wyśrodkowany

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
pl: Naciśnij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
pl: Wyłączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
pl: Śledzenie myszy:
