kwin - en to pt translation catalogue (14 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
pt[0]: Ecrã %1
pt[1]: Ecrã %1

en: There was an error connecting to the compositor.
pt: Ocorreu um erro ao contactar o compositor.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
pt: Ocorreu um erro ao gravar a configuração no compositor.

en: There was an error requesting information from the compositor.
pt: Ocorreu um erro ao pedir informações do compositor.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
pt: Mudar o Nome

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
pt: Confirmar o novo nome

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
pt: Remover

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
pt: Os ecrãs virtuais foram modificados fora desta aplicação de configuração. Se gravar agora, irá substituir as alterações.

en: Row %1
pt: Linha %1

en: Options:
pt: Opções:

en: Navigation wraps around
pt: A navegação dá a volta

en: Show animation when switching:
pt: Mostrar uma animação ao mudar:

en: Show on-screen display when switching:
pt: Mostrar a visualização no ecrã ao mudar:

en: Show desktop layout indicators
pt: Mostrar os indicadores de disposição do ecrã
