kwin - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Accessibility
pt_BR: Acessibilidade

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Appearance
pt_BR: Aparência

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Focus
pt_BR: Foco

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Peek at Desktop Animation
pt_BR: Mostrar animação da área de trabalho

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Tools
pt_BR: Ferramentas

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Virtual Desktop Switching Animation
pt_BR: Animação da mudança de área de trabalho virtual

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Management
pt_BR: Gerenciamento de janelas

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Open/Close Animation
pt_BR: Animação ao abrir/fechar janelas

en: KWin development team
pt_BR: Equipe de desenvolvimento do KWin

[ctx: Error message]
en: Could not locate package metadata
pt_BR: Não foi possível localizar os metadados do pacote

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not contain a valid metadata.json file
pt_BR: %1 não contém um arquivo metadata.json válido

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not exist
pt_BR: %1 não existe

en: Error loading widget from %1: %2
pt_BR: Erro ao carregar o widget de %1: %2
